Banskobystrický kraj

Na keramickom sympóziu v Kalinove sú Slováci, Švajčiari a aj Thajčanka

Umelci tvoria v neateliérových podmienkach závodu Žiaromat Kalinovo. Na jubilejnom 30. ročníku sa zúčastňujú umelci v medzinárodnej zostave - Andrea Čepiššáková, Lucia Fabiánová a Svätopluk Mikyta zo Slovenska, umelecká dvojica Nico Krebs a Tayio Onorato prišla zo Švajčiarska.

V Očovej po desaťročných peripetiách začali stavať kanalizáciu

V obci začali s projekčnými prácami už v roku 2007. Na začiatku roka 2015 starosta po dohode so zástupcami mikroregiónu rokoval s vedením Stredoslovenskej vodárenskej spoločnosti o tom, aby táto akcia bola zaradená do ich investičného plánu. Nakoniec sa to podarilo.

Dopravná nehodovosť v júni v Banskobystrickom okrese stúpla

Z celkových 18 nehôd v šestnástich prípadoch boli na vine vodiči motorových vozidiel, jednu nehodu zavinil chodec a pri jednej nebolo zavinenie zistené.

Štiavnický oporný múr s keramickými reliéfmi v meste zrekonštruovali

Po uplynulej zime bol totiž múr vo veľmi zlom stave, čo sa prejavilo aj na reliéfoch.,aktualizované 

Chrípky bolo najviac v Banskobystrickom kraji u dospelých a detí

Najvyšší počet chorých na akútne respiračné ochorenia je v okresoch Lučenec, Žarnovica, Zvolen, Veľký Krtíš, Revúca a Krupina.

Na ženy v Banskej Bystrici čaká Deň krásy

Okrem súťaží sa môžu návštevníci podujatia tešiť aj na vyvrcholenie programu – líčenie s Luciou Sládečkovou, známou ako Make-up by Lucid.

Záchranné zložky zasahujú v Starých Horách pri nehode

Podľa informácií z Operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici jedna zranená osoba je v opatere zdravotníkov.

Živý šach v Banskej Štiavnici vyvrcholí partiou so živými figúrkami

Štiavnický živý šach ponúkne netradičné divadlo - partiu šachistov, ktorí budú hýbať živými figúrkami stvárnenými šermiarmi so zaviazanými očami.

V Korytárkach znejú počas celého víkendu fujary

Trojdňové podujatie, ktoré sa koná na počesť nestora detvianskych fujaristov Jozefa Rybára, privíta počas svojho trvania približne 70 interpretov - hráčov na tomto jedinečnom hudobnom nástroji.

Samospráve Lučenca sa ani po troch rokoch nedarí predať plaváreň

Lučeneckú plaváreň zatvorili vo februári 2015 pre jej havarijný stav, pretože podľa vedenia mesta by jej rekonštrukcia nebola ekonomicky výhodná.

Pred sobotňajším Dňom stromu odhalili pamätnú tabuľu L.Chudíkovi

Lesníci zároveň odovzdajú jednému zo svojich radov Cenu Jozefa Dekreta Matejovie a ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná zasadí v areáli skanzenu strom roka 2018.

Štyria chlapci znásilnili 15-ročné dievča

Už počas prázdnin sa dievča spoločne so štyrmi chlapcami vybralo mimo miesta, kde bývajú a pod zámienkou nevinnej hry sa situácia zvrhla tak, že ju znásilnili.

Podujatie Dedina ožíva je venované folklóru a ľudovým tradíciám

Popoludní od 12.30 h postupne vystúpi bábkové divadlo Slniečko, speváčka Milka Šatanová, ľudová hudba Hronsečania a ženská spevácka skupina Ratolesť s ľudovým rozprávačom Jožinom.

ŽSR predávajú vo Zvolene kultúrny dom, občania môžu prísť o koncerty

Železnice chceli objekt predať už pred asi 15 rokmi. Ponúkali ho dokonca mestu Zvolen za korunu. Magistrát ale vtedy neprejavil záujem.

Halušky Fest v Tureckej začína už v piatok koncertmi

Ide o súťaž družstiev, ktoré budú pripravovať a následne konzumovať nielen tradičné bryndzové halušky, ale aj halušky na sto spôsobov.

Bazény, pláž či WiFi zóna

Bazény, pláž či WiFi zóna. To všetko budú môcť využiť návštevníci festivalu The Legits Blast na kúpalisku Aqualand.

Malú Lehotu zapĺňajú stroje, v sobotu sa tu koná Zetor 25 Cup

Starosta Dušan Pacalaj uviedol, že súťažiaci, ktorí svoje stroje do dediny vozia už od stredy, pochádzajú z celého Slovenska.

V jednej žarnovickej spoločnosti v noci kradol neznámy páchateľ

V rovnakom čase sa neznámy páchateľ vlámal aj do reštaurácie na Námestí Štefana Moyzesa v Banskej Bystrici. Vylomil viacero dverí a z kancelárie na poschodí ukradol ťažký kovový trezor, v ktorom sa nachádzala finančná hotovosť a stravné lístky.

V obci Bystrá otvorili prvé TIC v regióne Horehronia

Obec Bystrá je vstupnou bránou do Bystrianskej doliny, je pre turistov atraktívna, no takáto služba návštevníkom aj domácim obyvateľom chýbala.