< sekcia Banskobystrický kraj

DOMANÍKY: V obci nainštalovali prvé štyri bezpečnostné kamery

Na zakúpenie a inštaláciu kamier dostali nenávratný finančný príspevok vo výške približne 78.000 eur z Fondu rozvoja vidieka. Foto: TASR/Jozef Poliak

Inštaláciu štyroch bezpečnostných kamier ukončili v uplynulých dňoch v obci Domaníky v okrese Krupina.

Domaníky 14. októbra (TASR) - Inštaláciu štyroch bezpečnostných kamier ukončili v uplynulých dňoch v obci Domaníky v okrese Krupina. Tri kamery monitorujú priestranstvo v okolí obecného úradu a jedna dohliada na bezpečnosť pri obchode a na autobusovej zastávke.

Ako TASR povedala starostka Mária Mozolová, na zakúpenie a inštaláciu kamier dostali nenávratný finančný príspevok vo výške približne 78.000 eur z Fondu rozvoja vidieka. Projekt však počíta ešte s jednou bezpečnostnou kamerou, ktorá by mala strážiť cintorín a jeho okolie. Jej zakúpenie a osadenie by malo byť otázkou najbližších mesiacov.

Dedinu s necelými 200 obyvateľmi čaká v najbližších rokoch azda najväčšia investícia za ostatné roky. Je ňou rekonštrukcia kultúrneho domu, v ktorom sídli aj obecný úrad. Aktuálne obec pripravuje verejné obstarávanie na projektanta. Okrem kompletnej obnovy exteriéru, zateplenia objektu, výmeny strechy a kúrenia, by chceli k budove pristaviť aj kuchyňu, ktorá by mala pomôcť občanom pri prípravách rodinných osláv. Starostka predpokladá, že náklady na rekonštrukciu vrátane vybavenia interiéru vyjdú na 200.000 eur.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.