< sekcia Banskobystrický kraj

Na 14. Národnom výstupe na Sitno sa zúčastnilo okolo 200 ľudí

Ilustračné foto. Foto: TASR/Jana Vodnáková

Tohtoročný výstup na Sitno bol vydarený a pozitívne ho hodnotili aj zúčastnení.

Počúvadlo 19. júla (TASR) – V poradí 14. Národný výstup na Sitno od jazera Počúvadlo sa konal dnes od 9.30 h a vyvrcholil po 16.00 h spoločenským stretnutím. Ako TASR informoval riaditeľ Domu Matice slovenskej (MS) v Leviciach, ktorý podujatie organizoval spolu s Miestnym odborom (MO) MS v Banskej Štiavnici a MO MS v Štiavnických Baniach, aj vďaka dobrému počasiu sa na výstupe zúčastnilo naozaj veľa účastníkov.

"Mali sme veľmi veľa vystupujúcich, a to vrátane rodín s deťmi. Celkovo sa nášho výstupu zúčastnilo približne 200 ľudí," povedal Považan. Ako však ďalej spomenul, na Sitno smerovali aj individuálne výstupy od Svätého Antona, Banskej Štiavnice a Prenčova a celkový počet zúčastnených tak bol ešte vyšší.

Priamo na vrchole Sitna organizátori pripravili kultúrny program. "V rámci neho najprv skupina Veselí chlapi z Veľkých Kozmáloviec zahrala hymnu a potom zaspievali rôzne pesničky z tekovského regiónu," priblížil riaditeľ. Program podľa jeho slov trval asi hodinu a nechýbalo ani občerstvenie v podobe pečeného prasaťa.

"Po skončení sme zostúpili k Počúvadlu, kde pokračoval sprievodný program, ktorého sa mohli zúčastniť všetci návštevníci, ktorí v tom čase boli pri Počúvadle. V rámci neho vystúpili viaceré folklórne súbory," povedal riaditeľ, ktorý program pri jazere aj uvádzal.

Ako povedal na záver, tohtoročný výstup na Sitno bol podľa neho vydarený a pozitívne ho hodnotili aj ostatní zúčastnení. "Podľa odozvy od ľudí malo podujatie naozaj veľmi dôstojný priebeh, najmä vďaka kvalitným súborom, ktoré sme tu mali," uzavrel Považan.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.