< sekcia Banskobystrický kraj

Pri nehode autobusu a auta sa zranilo 7 osôb, v aute sedeli tínedžeri

Vyšetrovateľ v Žiari nad Hronom začal v súvislosti s vážnou dopravnou nehodou, pri ktorej v pondelok 29. júna 2015 krátko po 15.00 h došlo k zrážke autobusu a auta, trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. Foto: TASR

Vyšetrovateľ v Žiari nad Hronom začal v súvislosti s vážnou dopravnou nehodou, pri ktorej v pondelok (29.6.) krátko po 15.00 h došlo k zrážke autobusu a auta.

Jastrabá 30. júna (TASR) – Vyšetrovateľ v Žiari nad Hronom začal v súvislosti s vážnou dopravnou nehodou, pri ktorej v pondelok (29.6.) krátko po 15.00 h došlo k zrážke autobusu a auta, trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. Ako dnes polícia spresnila, celkovo sa pri nej zranilo sedem ľudí. Podľa banskobystrickej krajskej policajnej hovorkyne Petry Kováčikovej bližšie okolnosti vzniku dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho objasňovania.

K nehode došlo na ceste pri obci Jastrabá v okrese Žiar nad Hronom. Trojčlennú posádku auta, ktorá pri nehode utrpela najvážnejšie zranenia, tvorili tínedžeri. Šoféroval iba 18-ročný Teodor.

"Podľa doterajšieho objasňovania viedol 18-ročný vodič osobné motorové vozidlo Škoda Felicia v smere od Jastrabej na Trnavú Horu. Po výjazde z pravotočivej zákruty prešiel z doposiaľ nezistených príčin do protismeru, kde došlo k zrážke s protiidúcim autobusom, ktorý viedol 57-ročný vodič. Po kontakte s vozidlom zišiel mimo vozovku, kde zostal autobus prevrátený na pravom boku. Pri nehode došlo k vážnym zraneniam posádky osobného vozidla," uviedla Kováčiková.

Vodiča auta, 18-ročného Teodora, so zraneniami previezli do zvolenskej nemocnice. Jeho iba 14-ročnú spolujazdkyňu z miesta nehody transportovali leteckí záchranári do Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici. "Zranené dievča, ktoré sedelo ako spolujazdec v aute, utrpelo poranenie hlavy a malo poruchu vedomia. Posádka vrtuľníka jej poskytla neodkladné ošetrenie, napojila ju na umelú pľúcnu ventiláciu a vo vážnom stave previezla do nemocnice," reagovala po nehode hovorkyňa ATE Poprad Zuzana Turočeková. Vo vozidle sa v čase nehody nachádzal aj 17-ročný Dávid, ktorý takisto utrpel ťažké zranenia.

V autobuse sa v čase zrážky nachádzalo desať osôb, z ktorých sa jedna zranila ťažko a tri osoby ľahko. Podľa Kováčikovej celková škoda na vozidlách predstavuje približne 10.500 eur.