< sekcia Banskobystrický kraj

Dôchodca bez nohavíc, ale za to so zbraňou v ruke naháňal dievčatá

Ilustračné foto Foto: TASR/polícia

Dotyčný muž mal na sebe len košeľu a naháňal 12-ročné dievča, pričom sa jej vyhrážal zabitím.

Točnica 19. novembra (TASR) – Z prečinu nebezpečného vyhrážania a prečinu výtržníctva obvinil vyšetrovateľ v Lučenci 69-ročného muža z Točnice v Lučeneckom okrese. TASR o dôvodoch obvinení informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

„Dotyčný muž si v pondelok 16. novembra o 20.00 h v obci Točnica vedľa cesty vyzliekol spodnú časť oblečenia od pása dole a rozbehol sa za 12-ročným dievčaťom, pričom sa jej, ako aj ďalším dvom dievčatám, vyhrážal zabitím. Z obavy o svoj život a zdravie utiekla, pričom kričala o pomoc,“ načrtla Faltániová a dodala, že volanie počul 14-ročný chlapec, ktorý následne išiel naproti mužovi.

Muž mal v tom čase podľa jej slov na sebe oblečenú len košeľu a v ruke držal krátku strelnú zbraň. „Keď chlapca uvidel, otočil sa a odišiel, na čo zareagoval aj chlapec tým, že sa otočil chrbtom a odišiel opačným smerom. Po chvíli počul jeden výstrel zo zbrane,“ priblížila hovorkyňa s tým, že po prijatí oznámenia na polícii podozrivého dôchodcu vypátrali a zadržali.

„Po vykonaní procesných úkonov ho vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval návrh na jeho vzatie do väzby. Zbraň bola zaistená a bude zaslaná na expertízne skúmanie,“ povedala Faltániová. Ako dodala, za tieto skutky hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.