Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila
< sekcia Basketbal

Basketbal: Good Angels víťazne v prvom finále, Čajky zdolali 69:61

Na snímke hráčky Good Angels Košice pred prvým finálovým zápasom play off basketbalovej extraligy žien s Piešťanskými Čajkami v Košiciach 16. apríla 2016. Foto: TASR/František Iván

Košičanky vstúpili do finále päťbodovou sériou a už v úvodnej štvrtine si vytvorili rozhodujúci náskok.

Košice 16. apríla (TASR) - Basketbalistky Good Angels Košice otvorili finálovú sériu play off víťazne. Piešťanské Čajky zdolali 69:61 a ujali sa vedenia 1:0 na zápasy.

Košičanky vstúpili do finále päťbodovou sériou a už v úvodnej štvrtine si vytvorili rozhodujúci náskok. Jurčenková zvýšila trojkou v 4. minúte na 13:2 a podčiarkla domácu hernú pohodu. Jurčenková s Hruščákovou sa síce rozstrieľali, ale Čajky zvládli lepšie záver prvého dejstva a stiahli rozdiel na sedem bodov (14:21). Do polčasu sa však výraznejšie nedotiahli. V druhej štvrtine zaujal najmä trojminútový úsek plný nepresností, bodové suchoty prerušila až Žirková na 23:16. Po Bálintovej presnej muške napokon odišli Košičanky na polčas za stavu 31:22.

Vybudovaný náskok si v ďalšom priebehu bez väčších problémov udržali, úspešnou sériou ho dokonca ešte navýšili. Bodové vrece sa po opatrnejšom začiatku roztrhlo až v závere štvrtiny a pre hostky pokračovali hody aj na začiatku štvrtej zásluhou Engelmanovej. Čajkám sa po zlepšenej efektivite podarilo výraznejšie ukrojiť z veľkého náskoku Košičaniek až v závere, no prehru len korigovali na 61:69.