< sekcia Basketbal

Basketbal ME: Slovenky podľahli v príprave Veľkej Británii 51:60

Ilustračné foto. Foto: TASR/FIBA Europe/Viktor Rébay

Medzinárodný turnaj v krajine galského kohúta je pre Slovenky prvou hernou previerkou pred júnovými majstrovstvami Európy v Maďarsku a Rumunsku.

Villeurbanne 15. mája (TASR) - Slovenské basketbalistky podľahli v piatkovom prípravnom stretnutí vo francúzskom Villeurbanne Veľkej Británii 51:60. Pre bolesti chrbta nezasiahla do stretnutia Žofia Hruščáková. Zverenky Maroša Kováčika na turnaji vo Francúzsku zaknihovali druhú prehru, keď vo štvrtok v Roanne prehrali so Srbskom 53:85.

Medzinárodný turnaj v krajine galského kohúta je pre Slovenky prvou hernou previerkou pred júnovými majstrovstvami Európy v Maďarsku a Rumunsku. V sobotu o 18.30 h na ňom nastúpia ešte proti favorizovanému domácemu Francúzsku.

Veľká Británia - Slovensko 60:51 (36:29)
SR: M. Páleníková 11, Jurčenková 5, Lázárová a Kiššová po 3, Krč-Turbová 0 (Bálintová 18, Tetemondová 5, D. Baburová 6, Vyňuchalová 0)
TH: 19/11 - 20/13, fauly: 18:25, trojky: 5:2, štvrtiny: 18:9, 18:20, 12:13, 12:9.

Slovenky v prvej štvrtine držali krok so súperkami iba v úvodnej minúte, keď Lazárová zrovnala na 2:2. Do konca prvej desaťminútovky totiž narástlo manko na rozdiel deviatich bodov (9:18) a v 13. minúte po koši Handyovej svietil na ukazovateli skóre stav 24:9. Slovenský výber to nezlomilo, naopak v 17. minúte po zlepšení herných činností Kiššová trojkou korigovala na rozdiel troch bodov - 27:24. Záver prvého dejstva však patril Britkám a svoj náskok zvýšili na 36:29. V tretej štvrtine mali mierne navrch slovenské basketbalistky a Bálintová v 26. minúte znížila manko na dva body - 42:40. Záver tretej desaťminútovky však patril ich súperkám, ktoré získali pred záverečnou časťou šesťbodové vedenie 48:42. Zverenky Maroša Kováčika napokon prehrali 51:60.

Maroš Kováčik, tréner SR: "Výkon v dnešnom stretnutí bol diametrálne odlišný a dievčatá je potrebné pochváliť za bojovnosť. Stále je to však ešte kostrbaté a celý zápas rozhodol doskok. Pomer doskokov 41:25 je priepastný a súper doskočil približne toľko lôpt v útoku ako my v obrane. Bol to však lepší výkon ako včera."