Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián
< sekcia Basketbal

BASKETBAL: Slováci prehrali na úvod predkvalifikácie MS s Arménskom

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Ďalší zápas zverencov trénera Ivana Rudeža je na programe v sobotu 5. augusta o 20.00, v Sarajeve bude ich súperom reprezentácia Bosny a Hercegoviny.

Jerevan 2. augusta (TASR) - Slovenská mužská basketbalová reprezentácia prehrala v úvodnom stretnutí A-skupiny predkvalifikácie majstrovstiev sveta 2019 s Arménskom 61:75. Ďalší zápas zverencov trénera Ivana Rudeža je na programe v sobotu 5. augusta o 20.00, v Sarajeve bude ich súperom reprezentácia Bosny a Hercegoviny.

Arméni zaznamenali úvodné body stretnutia, ale priebeh prvej štvrtiny bol v rukách slovenského tímu. Slováci sa mohli oprieť o lepšiu úspešnosť streľby, ktorá im priniesla po prvej štvrtine tesné vedenie 20:15. V druhej 10-minútovke sa však karta obrátila. Arménsko predviedlo ofenzívnu smršť, výsledkom čoho bolo, že do konca prvého polčasu sa dostalo do vedenia 46:30.

Tento úsek hry sa podpísal aj pod priebeh druhého polčasu, Slováci neúspešne stíhali svojho súpera. K výraznejšiemu zníženiu skóre prišlo až v záverečnej štvrtine, to už však bolo o osude stretnutia rozhodnuté.

predkvalifikácia MS 2019 - A-skupina:

Arménsko - SLOVENSKO 78:61 (46:30)
štvrtiny: 15:20, 31:10, 13:9, 19:22

zostavy a body:

Arménsko: Boatright 16, Chrabascz 11, Fischer 6, Tavakaljan 4, Amirčanov 0 (Hess 22, Mkrtychjan 14, Yanku 2, Čivičjan 0)

Slovensko: Jones 12, Sedmák 9, Baťka 7, Ihring 4, Musil 0 (Rančík 20, Žiak 9, Baldovský, Bachan a Krajčovič 0)

TH: 14/13 - 17/10, fauly: 20 - 22, trojky: 6 - 9, rozhodovali: Gurion (Izr.), Mattioli (Tal.), Ozols (Lot.)
štvrtiny: 15:20, 31:10, 13:9, 16:22

Hlas po zápase:

Ivan Rudež, tréner SR: "Stratili sme rytmus hry na konci prvej štvrtiny, keď sme namiesto dlhého útoku zahrali krátky, divoký. Súperovi sme tím dovolili dve ľahké tranzície, po ktorých získal sebavedomie. Celkovo si treba uvedomiť, že sme čelili súperovi, ktorý disponuje veľkou kvalitou na pozíciách jeden a dva, kde má naturalizovaných Američanov, ktorí svojou kvalitou zabezpečujú vysokú úspešnosť streľby. Pre nás je to dobrý signál, že musíme viac bojovať."