Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea
< sekcia Basketbal

Dončič s ôsmym 30-bodovým zápasom za sebou, Dallas zdolal Lakers

Útočník Los Angeles Lakers LeBron James (23) vedie proti hráčovi Dallasu Mavericks Lukovi Dončičovi v druhom polčase basketbalového zápasu NBA v Dallase v utorok 12. decembra 2023. Foto: TASR/AP

Dončič odohral ôsmy tridsaťbodový zápas za sebou, nezastavilo ho zranenie členka ani rozbitá pera.

New York 13. decembra (TASR) - Basketbalisti Dallasu Mavericks triumfovali na domácej palubovke nad Los Angeles Lakers 127:125. Slovinec Luka Dončič si v stretnutí pripísal 33 bodov a 17 asistencií, pričom zaznamenal už ôsmy 30-bodový zápas v rade. Jeho tím triumfoval po štvrtý raz za sebou, čím ukončil rovnako dlhú sériu svojho súpera v zostave s hviezdnym LeBronom Jamesom. Dončič si v stretnutí podvrtol členok a roztrhol peru.

"Bolo to úžasné tímové víťazstvo. Máme výborných chalanov, ktorí dali do zápasu všetko. Každý hral tvrdo," uviedol slovinský rozohrávač podľa agentúry AFP. Jeho tím stiahol v priebehu druhého polčasu pätnásťbodovú stratu a v záverečnej štvrtine hviezdil s 24 bodmi Dante Exum.

Golden State Warriors prehrali na palubovke Phoenixu Suns 119:116, pričom utrpeli šiestu prehru v rade. Krídelníkovi hostí Draymondovi Greenovi hrozí po treťom vylúčení v sezóne disciplinárne opatrenie zo strany NBA. Greena minulý mesiac suspendovali na päť zápasov po nedovolenom zákroku na Rudyho Goberta z Minnesoty.

Obhajca Denver Nuggets vyhral na palubovke Chicago Bulls 114:106. Zápas sprevádzalo kontroverzné vylúčenie hviezdneho Nikolu Jokiča v drese hostí. Prišlo k tomu po agresívnej reakcii srbského hráča voči rozhodcovi, ktorý podľa Jokiča neodpískal faul. Najproduktívnejší hráč jeho tmu bol Reggie Jackson s 25 bodmi, Chicago potiahol 27-bodový Coby White.

Boston Celtics zdolali Cleveland Cavaliers 120:113 a udržali si neporaziteľnosť na domácej palubovke. Najproduktívnejšími hráčmi boli Jayson Tatum a Jaylen Brown, ktorí zaznamenali po 25 bodov.