< sekcia Basketbal

Mladé basketbalistky zvíťazili nad Macedónskom vysoko 76:41

Ilustračná fotografia. Foto: TASR

Ďalší zápas Sloveniek je na programe v stredu 9. augusta.

Dublin 9. augusta (TASR) - Slovenské basketbalové reprezentantky do 18 rokov zvíťazili v zápase D-skupiny B-divízie majstrovstiev Európy nad Macedónskom vysoko 76:41, keď už cez polčas viedli 36:17.

Najlepšou strelkyňou tímu trénera Tomáša Kačmarika bola s 22 bodmi Soňa Svetlíková.

Ďalší zápas Sloveniek je na programe v stredu 9. augusta o 14.45 SELČ, ich súperkami budú rovesníčky z Veľkej Británie.

ME do 18 rokov - B-divízia:
D-skupina
SLOVENSKO - Macedónsko 76:41 (36:17)

Najviac bodov: Svetlíková 22, Fehérová 17, Tarkovičová 13 - Andonovová a Spirovská po 8

Tomáš Kačmarik, tréner SR: "V dnešnom zápase sme mali za cieľ súpera zdolať a zachovať si šancu bojovať o postup do najlepšej osmičky. Dominovali sme vďaka agresívnej obrane a vďaka tomu sme prvú štvrtinu vyhrali o 20 bodov. Druhá štvrtina bola z našej strany slabšia a taktiež nie som spokojný s priebehom tretej štvrtiny. Nepremieňali sme šance spod koša a trápili sme sa s trestnými hodmi. V závere zápasu sme sa zlepšili a súpera sme zdolali o 35 bodov. Napriek tomu musíme byť v ďalších zápasoch efektívnejší. Sme radi, že sa nám podarilo vyhrať a v stredu si to rozdáme s Veľkou Britániou o postupové druhé miesto. Máme málo času na regeneráciu, ale napriek tomu budeme chcieť zvíťaziť." (zdroj: www.slovakbasket.sk)