< sekcia Basketbal

Chicago otočili zápas v Miami, Curry prekonal vlastný rekord

Hráč Chicaga Derrick Rose Foto: TASR/AP

V druhom zápase programu vyhrali hráči Golden State doma nad Portlandom.

New York 10. apríla (TASR) - Basketbalisti Chicaga Bulls zvíťazili v zápase zámorskej NBA na palubovke Miami 89:78, keď v druhom polčase vymazali 19 bodové manko a ukoristili cennú výhru. V drese víťazov potiahol spoluhráčov 16 bodmi Španiel Pau Gasol, ktorý pridal aj 15 doskokov.

Po vyrovnanej prvej štvrtine dominovali v druhom dejstve domáci. Tí si postupne vybudovali 19-bodový náskok a boli na najlepšej ceste získať dôležité víťazstvo v boji o play off. Po zmene strán sa však karta obrátila. Hostia spresnili hru, pritvrdili v obrane a Heat šokovali nástupom do druhého polčasu. "Býci" nastrieľali 39 z úvodných 47 bodov druhej polovice, manko súpera zmazali už po desiatich minútach a napokon dotiahli duel do víťazného konca.

"Sám som nechápal, čo sa s mužstvom udialo v druhom polčase. Musíme sa z toho poučiť a bojovať až do konca. Šanca na play off stále žije," komentoval stretnutie domáci tréner Erik Spoelstra. Miami aktuálne patrí v tabuľke Východnej konferencie nepostupová desiata priečka, do záveru základnej časti odohrajú Heat ešte tri súboje.

V druhom zápase štvrtkového programu vyhrali hráči Golden State doma nad Portlandom 116:105. Hviezdou duelu bol domáci líder Stephen Curry. Elitný rozohrávač nastrieľal 45 bodov, spoluhráčom rozdal aj 10 asistencií a mal najväčšiu zásluhu na tom, že Warriors sa tri stretnutia pred koncom stali víťazmi základnej časti. Curry premenil až osem trojkových pokusov, spolu ich má na svojom konte v aktuálnom ročníku 276, čím prekonal svoj vlastný rekord ligy spred dvoch sezón (272). Svojím výkonom opäť potvrdil, že spolu s houstonským Jamesom Hardenom a Russellom Westbrookom z Oklahomy patrí medzi najväčších kandidátov na zisk ocenenia pred najužitočnejšieho hráča súťaže (MVP).

"Stephen nikdy o individuálnych oceneniach nahlas nerozpráva, ale dnes hral tak, že chce byť MVP. Celú sezónu je našim najlepším hráčom, dúfam, že jeho výkony si všimlo aj vedenie ligy," pochválil svojho zverenca tréner Warriors Steve Kerr.