< sekcia Basketbal

NBA: Denver prehral vo Philadelphii, Warriors porazili Kings

Sacramento Kings Ray McCallum - Golden State Warrriors Andre Iguodala. Foto: TASR

Líder Západnej konferencie tak uspel v druhom stretnutí v rade, pod čo sa najvýraznejšie podpísal Stephen Curry s 23 bodmi.

New York 4. februára (TASR) - Basketbalisti Golden State nezaváhali v noci na stredu a v zápase zámorskej NBA zdolali Sacramento presvedčivo 121:96. Líder Západnej konferencie tak uspel v druhom stretnutí v rade, pod čo sa najvýraznejšie podpísal Stephen Curry s 23 bodmi.

Warriors pokorili Kings už v ôsmom vzájomnom súboji za sebou. V drese hostí DeMarcus Cousins dosiahol 19 z jeho 26 bodov v druhom polčase, ale Kings i tak prehrali v deviatom z posledných desiatich duelov.

Detroit na domácej palubovke zvíťazil nad Miami 108:91, 25 bodov a 13 asistencií si zapísal domáci DJ Augustin. V uplynulých piatich zápasoch má priemer 21,8 bodov na zápas, dostáva oveľa viac priestoru a výborne tak nahradil zraneného rozohrávača Brandona Jenningsa, ktorý si v januári roztrhol achilovku a v sezóne skončil. "Sme všetko dobrí hráči. Ak dostanete šancu na viac minút a dostanete sa do rytmu, zlepšujete sa," povedal Augustin. Heat nestačilo ani 34 bodov Chrisa Bosha.

Portland zdolal doma Utah o jediný bodík 103:102, pomohol k tomu 11 bodmi aj navrátilec do zostavy Robin Lopez. Ten vynechal 23 duelov po fraktúre ruky. Zápas síce skončil s ranou nad ľavým okom, radosť z výhry mu to ale nezobralo.

Boston dobyl Madison Square Garden po výhre 108:97 nad NY Knicks, Avery Bradley k tomu pomohol 26 bodmi.