< sekcia Basketbal

Neúspešný vstup obhajcu do play off, Spurs podľahli Clippers 92:107

Prvý zápas štvrťfinále Západnej konferencie NBA medzi Los Angeles Clippers a San Antonio v nedeľu 19. apríla 2015 v Los Angeles. Na snímke Tim Duncan (vpravo) a Glen Davis. Foto: TASR/AP/Chris Carlson

V prvom dueli štvrťfinále Východnej konferencie si Cleveland poradil doma s Bostonom 113:100 a ujal sa vedenia v sérii.

New York 20. apríla (TASR) - Obhajca titulu zo San Antonia vstúpil do play off zámorskej basketbalovej NBA neúspešne, keď v úvodnom zápase série 1. kola prehral na palubovke Los Angeles Clippers 92:107.

LA vyťažilo maximum z domáceho prostredia a v stretnutí od úvodu dominovalo, už po prvej štvrtine si vypracovalo 12-bodový náskok (30:18). Hostia ho síce dokázali do veľkej prestávky okresať, no celý druhý polčas sa niesol v réžii Clippers. Tí sa momentálne vezú na víťaznej vlne, keď uspeli už v siedmich stretnutiach za sebou. Ťahúňmi domácich boli Chris Paul s 32 bodmi a Blake Griffin s 26 bodmi a 12 doskokmi. "Dnes sme vyhrali, lebo sme mali viac energie. Oni sú síce stále v pozícii obhajcov titulu, avšak my máme dostatok sebadôvery. Aj naďalej musíme byť pokorní a rešpektovať súpera. Vyhrali sme zatiaľ len jeden zápas," zdôraznil tréner Doc Rivers. Kouč hostí Gregg Popovich si podľa vlastných slov v polčase brúsil zuby na dobrý výsledok. "Ich defenzíva bola lepšia ako naša ofenzíva. Ešte v polčase som cítil nádej, potom sa ale opäť rozbehli a obrana súpera nám narobila problémy."

V prvom dueli štvrťfinále Východnej konferencie si Cleveland poradil doma s Bostonom 113:100 a ujal sa vedenia v sérii. Cavaliers doviedla k výhre ich "veľká trojka", Kyrie Irving pri svojom debute v play off prispel k výhre 30 bodmi, sekundovali mu Kevin Love s 19 bodmi a 12 doskokmi a LeBron James s 20 bodmi, siedmimi asistenciami a šiestimi doskokmi. "My sme veľká trojka. V tíme máme naozaj skvelých hráčov a udávali sme tón," konštatoval pre nba.com Irving. Cleveland tak potešil najmä svojich domácich fanúšikov, keďže posledný domáci play off zápas odohrali 11. mája 2010. Boston si z úvodnej prehry nerobil ťažkú hlavu. "Stále sme odhodlaní. Chlapci sú už pripravení na druhý zápas a vedia, že v takýchto prípadoch treba mať krátku pamäť. V sérii predsa môžeme mať prípadne k dispozícii až sedem zápasov," povedal 22-bodový Isaiah Thomas.

Vo svojom úvodnom stretnutí v play off bol úspešný aj Memphis, ktorý doma zdolal Portland 100:86. Hosťom nestačilo ani 32 bodov a 14 doskokov LaMarcusa Aldridgea. Najlepší tím Východnej konferencie po základnej časti Atlanta si podľa očakávaní poradil s Brooklynom v pomere 99:92.