< sekcia Basketbal

NBA: San Antonio podľahlo doma Golden State, Thompson dal 27 bodov

Klay Thompson (11) z Goldenu State Warriors. Foto: TASR/AP

Jeho spoluhráči Kevin Durant a Stephen Curry pridali 24, resp. 21 bodov.

Washington 3. novembra (TASR) - Basketbalisti Golden State Warriors triumfovali v noci na piatok v NBA na palubovke San Antonia Spurs 112:92. V prestížnom stretnutí Západnej konferencie priviedli obhajcu titulu k víťazstvu najmä Klay Thompson (27 bodov), Kevin Durant (24) a Stephen Curry (21). Domácim nestačilo ani 24 bodov a 10 doskokov LaMarcusa Aldridgea.

Warriors dokázali v zápase zmazať 19-bodové manko. Nabrali ho už v prvej štvrtine, no ešte pred jej koncom začali obrat, ktorý zavŕšili po polčasovej prestávke. "Možno by sme mali v každom stretnutí začínať s 20-bodovým mankom. Aj v minulom ročníku sa nám to často stávalo, asi tak raz za štyri zápasy, až v play off sme sa tomu dokázali vyhnúť," povedal pre zámorské médiá tréner úradujúceho šampióna Steve Kerr. Spurs dohrali prvú "odvetu" za hladké vyradenie vo finále Západnej konferencie bez kouča Gregga Popovicha, ktorému v 44. minúte rozhodca prisúdil dve technické chyby v rýchlom slede za protesty. Po úvodných štyroch víťazstvách San Antonio aktuálne ťahá sériu štyroch prehier.

Portland v dramatickom súboji zdolal Los Angeles Lakers 113:110 vďaka trojke Damiana Lillarda necelú sekundu pred koncom riadneho hracieho času. Domáci rozohrávač ťahal Blazers počas celého zápasu, celkovo nastrieľal 32 bodov. V tíme súpera dosiahol pivot Brook Lopez 27 bodov.

NBA - sumáre:

SAN ANTONIO SPURS - GOLDEN STATE WARRIORS 92:112 (33:24, 22:26, 23:34, 14:28)
Najviac bodov:
Aldridge 24 (10 doskokov), Anderson 16, P. Gasol 11 - Thompson 27, Durant 24, Curry 21, 18.418 divákov.

PORTLAND TRAIL BLAZERS - LOS ANGELES LAKERS 113:110 (41:25, 25:37, 21:23, 26:25)
Lillard 32, Nurkič 28, McCollum 22 - Lopez 27, Kuzma 22, Ingram, Caldwell-Pope a Clarkson po 14, 19.469 divákov.