< sekcia Basketbal

NBA: Toronto zaváhalo doma proti Washingtonu,Chicago zdolalo Milwaukee

DeMar DeRozan (uprostred) z Toronta Raptors a Paul Pierce (vpravo) z Washingtonu Wizards v zápase 1. kola play off zámorskej basketbalovej NBA 18. apríla 2015 v Toronte. Foto: TASR

Basketbalisti Toronta Raptors prehrali v zápase 1. kola play off zámorskej NBA s Washingtonom Wizards 86:93 po predĺžení.

New York 19. apríla (TASR) - Basketbalisti Toronta Raptors prehrali v zápase 1. kola play off zámorskej NBA s Washingtonom Wizards 86:93 po predĺžení. Chicago otvorilo víťazne sériu s Milwaukee, keď ho na svojej palubovke zdolalo 103:91.

Washington si na palubovke jediného kanadského tímu v súťaži vypracoval v priebehu tretej štvrtiny 15-bodový náskok, ktorý však domáci dokázali do konca riadneho hracieho času zmazať. V predĺžení však už naplno dominovali hostia a po výsledku 93:86 zaznamenali dôležité víťazstvo. Ich lídrom bol veterán Paul Pierce, ktorý v nadstavenom čase nastrieľal päť zo svojich 20 bodov. "Víťazstvo vonku je dôležité najmä po psychickej stránke. Teraz môžeme hrať bez tlaku," povedal po zápase Pierce.

Chicago si podľa predpokladov poradilo s Milwaukee aj napriek tomu, že "býci" v úvodnom zápase série zaznamenali až 19 stratených lôpt. Dôraznou defenzívou však dovolili súperovi strieľať z poľa s iba 39-percentnou úspešnosťou. "Dnes rozhodla naša obrana. Musíme sa však vyvarovať veľkému počtu stratených lôpt, v ďalších zápasoch sa nám to môže vypomstiť," komentoval duel Jimmy Butler, ktorý bol s 25 bodmi najlepším strelcom domáceho mužstva.

V Západnej konferencii potvrdili favoriti svoje pozície. Golden State ako víťaz základnej časti viedlo v prvom polčase nad New Orleans aj o 18 bodov, hostia však po zmene strán zavelili k obratu a takmer manko stiahli. Dôležité body v závere však zaznamenal líder domácich Stephen Curry a Warriors napokon žiadnu drámu nepripustili. Curry celkovo nastrieľal 34 bodov a tím z Oaklandu najmä jeho zásluhou potvrdil dominanciu na domácej palubovke, kde v priebehu základnej časti prehral iba dvakrát. "Pelikánom" na úspech nestačilo ani 35 bodov Anthonyho Davisa.

V texaskom derby Houston - Dallas sa oba tímy prezentovali príkladnými tímovými výkonmi, keď na oboch stranách po sedem hráčov nastrieľalo dvojciferný počet bodov. Z výhry 118:108 sa napokon tešili domáce "rakety". Ich najlepší hráč James Harden premenil z hry iba štyri z 11 pokusov, ale kvalitne ho zastúpili spoluhráči. Činil sa najmä striedajúci Corey Brewer, ktorý v kľúčovej štvrtej štvrtine zaznamenal štyri úspešné trojkové pokusy. "Dávali sme si pozor najmä na Hardena a to nám počas celého zápasu vychádzalo. Súpera však potiahli iní hráči a to sme skutočne nečakali," hodnotil zápas nemecký krídelník Dirk Nowitzki, ktorý bol s 24 bodmi hlavnou ofenzívnou zbraňou Dallasu.