< sekcia Basketbal

Russell Westbrook v zápase Oklahoma - Charlotte v sobotu 21. februára 2015 v Charlotte. Foto: TASR/AP/Chris Keane

Rozohrávač Russell Westbrook zaknihoval 33 bodov a 10 asistencií.

New York 22. februára (TASR) - Basketbalisti Oklahomy zvíťazili v zápase zámorskej NBA v noci na nedeľu na palubovke Charlotte o sedem bodov 110:103. Lídrom hostí, pre ktorých to bol už piaty triumf v rade, bol opäť rozohrávač Russell Westbrook, autor 33 bodov a 10 asistencií.

Chicago v súboji proti Phoenixu odštartovalo sériu siedmich duelov na domácej palubovke. "Býci" sa s húževnatým súperom z Arizony natrápili a o svojom triumfe rozhodli až v samom závere. Kľúčový kôš zaznamenal 31 sekúnd pred koncom Pau Gasol. Španielsky pivot tak zavŕšil kvalitný výkon, keď celkovo nastrieľal 22 bodov a pridal aj 14 doskokov.

"Verím, že v najbližších zápasoch potvrdíme dominanciu na vlastnej palubovke. Je to jedinečná šanca, aby sme získali dôležité víťazstvá," uviedol po stretnutí starší z bratov Gasolovcov. Chicago dosiahlo piaty triumf z uplynulých šiestich duelov a upevnilo si vedenie v Centrálnej divízii.

Pred zápasom Miami - New Orleans sa domáci fanúšikovia dozvedeli nepríjemnú správu. Mužstvu Heat bude až do konca sezóny chýbať jeden z lídrov tímu Chris Bosh, ktorému lekári diagnostikovali krvnú zrazeninu na pľúcach. Aj hostia prišli o svojho kľúčového hráča, keď v prvej štvrtine si vykĺbil rameno Anthony Davis. Duel nedohral ani Ryan Anderson, ktorý si v druhom polčase podvrtol koleno. "Pelikáni" napriek tomu dokázali uspieť, keď v útoku ich s 24 bodmi potiahol Eric Gordon.

O výsledku kalifornského derby Los Angeles Clippers - Sacramento rozhodla druhá štvrtina, ktorú vyhrali domáci 42:18. Lídrom Clips bol s 28 bodmi syn trénera LA Doca Riversa Austin.

Toronto prišlo o svoju štvorzápasovú víťaznú sériu v Houstone, keď proti kvalitnej obrane domácich zaznamenalo iba 76 bodov. Najlepší zápas v sezóne odohral houstonský Corey Brewer, ktorý k 26 bodom pridal aj 10 doskokov.