< sekcia Basketbal

NBA: Warriors triumfovali v Houstone, šláger bez Duranta i Hardena

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

V dueli dvoch najlepších tímov Západnej konferencie slávili úspech obhajcovia trofeje, ktorí rozhodli o svojom triumfe v záverečnej štvrtine.

New York 5. januára (TASR) - Basketbalisti Golden State Warriors zvíťazili v noci na piatok v šlágri zámorskej NBA na palubovke Houstonu Rockets 124:114. V dueli dvoch najlepších tímov Západnej konferencie slávili úspech obhajcovia trofeje, ktorí rozhodli o svojom triumfe v záverečnej štvrtine.

Stephen Curry prispel k výhre hostí 29 bodmi, Klay Thompson pridal 28 bodov a Draymond Green dosiahol triple-double so 17 bodmi, 14 doskokmi a 10 asistenciami. Najlepší strelec zápasu bol ale na strane zdolaných - krídelník Eric Gordon zaznamenal 30 bodov. Warriors natiahli sériu víťazstiev na palubovkách súperov na deväť stretnutí, celkovo vyhrali v tejto sezóne vonku už 16 zápasov, čo je najviac spomedzi všetkých tímov NBA. Hráči Golden State uspeli aj bez Kevina Duranta (problémy s lýtkom), Houstonu chýbal zasa James Harden (zranenie podkolennej šľachy). Warriors si upevnili prvé miesto v ligovej tabuľke, Západnú konferenciu vedú práve pred Houstonom. "Nabudúce musíme podať ako tím lepší výkon. V obrane sme nehrali tak, ako sme si predstavovali. Viazla nám komunikácia aj ďalšie veci, ktoré sme si mali lepšie ustrážiť," povedal pre zámorské médiá tréner Rockets Mike D'Antoni.

V druhom zápase nočného programu Oklahoma City Thunder vyhrala na palubovke Los Angeles Clippers 127:117. Russell Westbrook režíroval triumf hostí so svojím triple-double, keď si pripísal 29 bodov, 12 doskokov a 11 asistencií, o 31 bodov Thunder sa postaral Paul George.

NBA - sumáre:

HOUSTON ROCKETS - GOLDEN STATE WARRIORS 114:124 (37:33, 26:29, 27:31, 24:31)
Najviac bodov:
Gordon 30, P. Green 29, Paul 28 - Curry 29, Thompson 28, D. Green 17 (10 asistencií, 14 doskokov), 18.055 divákov.

LOS ANGELES CLIPPERS - OKLAHOMA CITY THUNDER 117:127 (33:30, 31:34, 33:30, 20:33)
D. Jordan (17 doskokov) a L. Williams (10 asistencií) po 26, Griffin 24 - George 31, Westbrook 29 (11 asistencií, 12 doskokov), Anthony 22, 19.068 divákov.