Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila
< sekcia Basketbal

NBA: Warriors vyhrali nad Utahom 103:96 pp, priblížili sa k rekordu

Na snímke hráč Golden State Warriors (v strede) Stephen Curry strieľa na kôs v zápase s Utah Jazz Foto: TASR/AP

Warriors dosiahli 68. víťazstvo v sezóne, ak chcú pomýšľať na prekonanie historického zápisu Chicaga Bulls zo sezóny 1995/1996, tak musia zo zostávajúcich siedmich zápasov základnej časti vyhrať päť.

New York 31. marca (TASR) - Basketbalisti Golden State Warriors vyhrali v noci na štvrtok na palubovke Utahu Jazz 103:96 po predĺžení a opäť sa tak priblížili k vytvoreniu rekordu zámorskej NBA. Obhajcu titulu potiahol k triumfu tradičný líder Stephen Curry, ktorý zaznamenal 31 bodov, z toho šesť v predĺžení.

Warriors dosiahli 68. víťazstvo v sezóne, ak chcú pomýšľať na prekonanie historického zápisu Chicaga Bulls zo sezóny 1995/1996, tak musia zo zostávajúcich siedmich zápasov základnej časti vyhrať minimálne päť. V Salt Lake City mali námale, keď duel do predĺženia poslal Klay Thompson trojkou 15 sekúnd pred koncom štvrtej štvrtiny. V nadstavenom čase však už domáci na súpera nestačili a skomplikovali si situáciu ohľadne postupu do play off. "Skoro nič sa nám dnes nedarilo, ale chalani bojovali a napokon vydreli víťazstvo. Veľmi sa mi páčilo, že sme to nevzdali a snažili sa až do konca. Na rekorde mi až tak nezáleží, dôležitý je náš prístup. A ten je na vysokej úrovni," hodnotil tréner hostí Steve Kerr. Zo zvyšných sedem duelov hrajú Warriors päť na domácej palubovke, kde v aktuálnej sezóne ešte neprehrali. "Máme to všetko vo vlastných rukách. Uvidíme, ako to dopadne," povedal k záveru základnej časti Curry.

Pozíciu druhého najúspešnejšieho tímu súťaže potvrdilo San Antonio po výhre nad New Orleans. Aj Spurs sú doma stopercentní, vo svojom AT&T Center vyhrali v aktuálnom ročníku všetkých 38 stretnutí. Spoločne s minulou sezónou neprehrali na domácej pôde už 47 duelov za sebou. Zároveň si vylepšili bilanciu na 63-12, čím vyrovnali klubový rekord v počte víťazstiev zo sezóny 2005/06. "Poviem pravdu - mňa tie rekordy príliš nezaujímajú. Jediné, na čom záleží, je majstrovský titul. Ak ho nezískame, na rekordné zápisy sa rýchlo zabudne," vravel francúzsky rozohrávač Texasanov Tony Parker.

Dramatické stretnutie videli diváci v losangeleskom Staples Center, kde Lakers hostili Miami. O výsledku sa rozhodlo až v predĺžení, autorom víťazného koša bol 1,9 sekundy pred koncom domáci Julius Randle. Lakers dosiahli 16. výhru v sezóne a naďalej figurujú v tabuľke Západnej konferencie na poslednom 15. mieste.

Sumáre NBA:

TORONTO RAPTORS - ATLANTA HAWKS 105:97 (25:20, 29:21, 35:26, 16:30)
Najviac bodov: DeRozan 26, Valančiunas 19, Lowry 17 (11 asistencií) - Teague 18, Hardaway 15, Schröder 13, 19.800 divákov

MEMPHIS GRIZZLIES - DENVER NUGGETS 105:109 (20:26, 27:33, 21:25, 37:25)
Najviac bodov: Randolph 26, Farmar 14, Green 13 (12 doskokov) - Barton 25, Mudiay 17, Sampson 13, 16.401 divákov

MILWAUKEE BUCKS - PHOENIX SUNS 105:94 (28:32, 25:15, 27:28, 25:19)
Najviac bodov: Middleton 26, Parker 21, Monroe 14 - Tucker 20 (10 doskokov), Booker 18, Len 17 (15 doskokov), 15.733 divákov

MINNESOTA TIMBERWOLVES - LOS ANGELES CLIPPERS 79:99 (17:27, 17:20, 19:32, 26:20)
Najviac bodov: Towns 16 (11 doskokov), Bjelica 14, Muhammad 11 - Paul 20 (16 asistencií), Redick 17, Jordan 11, 12.252 divákov

DALLAS MAVERICKS - NEW YORK KNICKS 91:89 (24:30, 27:18, 16:26, 24:15)
Najviac bodov: Barea 26, Matthews 16, Nowitzki a Felton po 11 - Anthony 31, Williams 15, Lopez 9, 20.435 divákov

SAN ANTONIO SPURS - NEW ORLEANS PELICANS 100:92 (27:26, 19:13, 27:16, 27:37)
Najviac bodov: Ginobili 20, Green a Leonard po 16 - Ajinca 18, Hamilton 14, Ennis 13, 18.418 divákov

UTAH JAZZ - GOLDEN STATE WARRIORS 96:103 pp (21:26, 19:16, 29:21, 20:26 - 7:14)
Najviac bodov: Hayward 21, Hood 20, Favors 15 - Curry 31, Thompson 18, Barnes 15, 19.911 divákov

SACRAMENTO KINGS - WASHINGTON WIZARDS 120:111 (32:34, 28:21, 29:28, 31:28)
Najviac bodov: Cousins 29 (10 doskokov), Rondo (11 asistencií), Casspi a Gay po 15 - Beal 24, Porter 20, Nene 15, 17.185 divákov

LOS ANGELES LAKERS - MIAMI HEAT 102:100 pp (25:27, 16:21, 26:19, 20:20 - 15:13)
Najviac bodov: Clarkson 26, Russell 16, Randle 13 (14 doskokov) - Wade 26 (10 doskokov), Deng 22 (11 doskokov), Whiteside 18 (17 doskokov), 18.997 divákov