Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava
< sekcia Basketbal

Atlanta a Memphis zvládli aj druhé domáce zápasy

Zo zápasu Atlanta Hawks s Brooklyn Nets v stredu 22. apríla 2015 v Atlante. V popredí s číslom 4 Paul Millsap. Foto: TASR/AP/John Bazemore

Lídrom Hawks bol Paul Millsap, ktorý zaznamenal 19 bodov.

New York 23. apríla (TASR) - Basketbalisti Atlanty zvíťazili v noci na štvrtok v druhom súboji štvrťfinále play off Východnej konferencie NBA nad Brooklynom 96:91 a v sérii zvýšili náskok na 2:0 na zápasy. Lídrom Hawks bol Paul Millsap, ktorý zaznamenal 19 bodov, Nets nepomohlo k výhre ani 23 bodov Jarretta Jacka.

Pred úvodným rozskokom si domáci kouč Mike Budenholzer prebral ocenenie pre najlepšieho trénera základnej časti. Duel mal rovnaký priebeh ako ten prvý, domáci ťažili v úvode z chýb Nets a postupne si vybudovali 12-bodový náskok. Hostia vyrovnali hru v druhej štvrtine, keď ku kvalitnému výkonu sa rozohral Jack, ktorý v prvom polčase nastrieľal 16 bodov. O výsledku sa napokon muselo rozhodnúť v dramatickom závere. Po dvoch trestných hodoch Millsapa mal šancu poslať duel do predĺženia Deron Williams, ale v dobrej pozícii nikým nebránený minul. "Dnes sme mali aj šťastie, súper bol opäť nepríjemný. Ešte to bude veľmi náročná séria," povedal po zápase Budenholzer.

Stav 2:0 je aj v sérii medzi Memphisom a Portlandom. Grizzlies zvládli i druhý domáci duel vo štvrťfinále Západnej konferencie, tentoraz zdolali súpera 97:82. Grizzlies známych podkošovou silou v stredu potiahli rozohrávači, Mike Conley a Courtney Lee nastrieľali zhodne po 18 bodov. Domáci si vytvorili rozhodujúci náskok v druhej štvrtine, ktorú vyhrali 31:18. Hostia doplatili na absenciu zraneného strelca Arrona Afflala. Na ich smolu sa ani v druhom zápase série v ofenzíve nedarilo Damianovi Lillardovi, ktorý premenil len tretinu svojich pokusov z hry. "Splnili sme si našu povinnosť, vyhrali sme obe domáce stretnutia. Portland bude doma určite hrať lepšie, musíme sa na to zodpovedne pripraviť," uviedol Lee. Grizzlies vedú 2:0 v sérii v play off vôbec prvýkrát v 20-ročnej klubovej histórii.

Dramatický duel videli diváci v losangeleskom Staples Centre, kde domáci Clippers hostili obhajcov titulu zo San Antonia. Súboj dospel až do predĺženia, v ktorom dominovali skúsenejší hostia. Spurs za stavu 101:101 využili dve zaváhania súpera a po košoch Tima Duncana a Pattyho Millsa si vytvorili rozhodujúci náskok. Lídrom Spurs bol Tim Duncan. Nestarnúci veterán nastrieľal 28 bodov a pridal aj 11 doskokov. Zároveň sa stal piatym hráčom v histórii súťaže, ktorý v play off pokoril hranicu 5000 bodov, podarilo sa mu to v jeho 236. stretnutí vo vyraďovacej časti. "Bol skutočne skvelý. Neustále ma prekvapuje tým, čo na palubovke dokáže. Tim je náš líder, dnes to bol jeho zápas," pochválil svojho zverenca tréner Gregg Popovich. Séria sa teraz sťahuje do Texasu, San Antonio hostí v piatok a nedeľu ďalšie dve stretnutia.

NBA - 1. kolo play off

druhý zápas štvrťfinále Východnej konferencie:

ATLANTA - BROOKLYN 96:91 (29:24, 21:23, 25:20, 21:24)

Najviac bodov: Millsap 19, Korver 17, Teague 16 - Jack 23, Lopez 20, Johnson 19, 18.207 divákov

/stav série: 2:0/

druhé zápasy štvrťfinále Západnej konferencie:

MEMPHIS - PORTLAND 97:82 (19:21, 31:18, 23:21, 24:22)

Najviac bodov: Conley a Lee po 18, Gasol 15 - Aldridge 24 (14 doskokov), Lillard 18, Batum 11, 18.119 divákov

LOS ANGELES CLIPPERS - SAN ANTONIO 107:111 pp (24:28, 23:24, 27:25, 20:17 - 13:17)

Najviac bodov: Griffin 29 (12 doskokov, 11 aistencií), Paul 21, Jordan 20 (15 doskokov) - Duncan 28 (11 doskokov), Leonard 23, Mills 18, 19.482 divákov