Utorok 30. apríl 2024Meniny má Anastázia
< sekcia Basketbal

Philadelphie vyhrala v Miami 109:105, Maxey s 37 bodmi

Strážca Philadelphie 76ers Tyrese Maxey (0) dribluje s loptou, keď útočníci Miami Heat Duncan Robinson (55) a Haywood Highsmith bránia počas prvého polčasu zápasu basketbalovej NBA, štvrtok 4. apríla 2024, v Miami. Foto: TASR/AP

Maxey pridal aj jedenásť asistencií a deväť doskokov a len tesne mu ušlo triple double. Philadelphia je ôsma vo Východnej konferencii, no na šiestu Indianu stráca iba jedno víťazstvo.

New York 5. apríla (TASR) - Basketbalisti Philadelphie 76ers zvíťazili v nočnom zápase zámorskej NBA na palubovke Miami Heat 109:105 a zvýšili si šance na prienik do play off. Tyrese Maxey prispel k výhre 37 bodmi a Joel Embiid ich nazbieral 29. Denver prehral na palubovke LA Clippers 100:102, keď mu nestačilo ani triple-double hviezdneho Nikolu Jokiča.

Maxey pridal aj jedenásť asistencií a deväť doskokov a len tesne mu ušlo triple double. Predchádzajúce dva zápasy vynechal pre zranenie. "Som unavený. Normálne, keď sa vrátite do zostavy, odohráte tak 32 minút, no tréner sa ma spýtal, či zvládnem aj viac, a ja som povedal, že v pohode," povedal Maxey, ktorý strávil na palubovke takmer 42 minút. Philadelphia je ôsma vo Východnej konferencii, no na šiestu Indianu stráca iba jedno víťazstvo. Rovnako aj siedme Miami, ale to má zápas k dobru. Prvých šesť tímov v konferencii ide priamo do play off, ďalšie štyri zabojujú o dve miestenky v play in turnaji.

Golden State Warriors natiahli víťaznú sériu na šesť zápasov, keď triumfovali v Houstone v priamom súboji o 10. miesto na západe 133:110. Stephen Curry a Klay Thompson nazbierali zhodne 29 bodov. Rockets prehrali s týmto súperom už trinásty zápas v sérii a nezdolali ho od februára 2020.

Dallas Mavericks vyhrali v Atlante 109:95, Kyrie Irving strelil 26 bodov, Luka Dončič o jeden menej, no pridal dvanásť doskokov a osem asistencií. Jalen Brunson zaznamenal 35 bodov a jedenásť asistencií a New York Knicks potiahol k triumfu nad Sacramentom Kings 120:109.

K play off sa priblížili Los Angeles Clippers vďaka tesnému triumfu nad Denverom Nuggets 102:100. Potiahli ich Paul George s 28 a James Harden s 20 bodmi. Clippers ukončili päťzápasovú sériu prehier na vlastnom štadióne i bez Kawhiho Leonarda, ktorý vynechal druhý duel pre problémy s pravým kolenom. "Celkovo je to pre nás dobrá výhra. Po prvej tretine sme prehrávali o 17 bodov, ale nepanikárili sme a v druhej nám vyšla streľba. Dobrá bola aj naša defenzíva," povedal Harden.

Hosťom nepomohlo ani Jokičove 24. triple-double v sezóne. Hviezdny Srb nazbieral 36 bodov, 17 doskokov a desať asistencií. V závere však minul trojku, ktorá mohla rozhodnúť. "V takýchto situáciách je to vždy náročné. Niekedy to premeníte a niekedy nie," povedal.