Basketbalisti Interu Bratislava vyhrali na palubovke Slávie SPU Nitra

20. kole Niké SBL vyhrali Spišskí Rytieri nad BC Prievidza 81:66.,aktualizované

Vedenie NBA schválilo predaj Dallasu spoločnosti Las Vegas Sands

Rodiny Miriam Adelsonovej a Sivan a Patricka Dumontovcov zaplatia za tím približne 3,5 miliardy dolárov.

Pistons prehrali s Brooklynom 112:118 a prekonali nepriaznivý rekord

Domácich potiahol so 41 bodmi Cade Cunningham, na prvý triumf od 28. októbra to však nestačilo. ,aktualizované

Vinicius navštívil zápas LA Lakers, vymenil si dres s Jamesom

Vinicius je známy fanúšik NBA a zbiera dresy rôznych basketbalových superhviezd. Okrem neho sa na zápase zúčastnil aj jeho spoluhráč z Realu Madrid Eduardo Camavinga.

NBA: Hunter bude chýbať Atlante ďalšie 2 týždne pre problémy s kolenom

Hunter sa nemusí podrobiť chirurgickému zákroku, absolvuje iné liečebné procedúry.

Arénu francúzskeho klubu Gravelines-Dunkerque zničil požiar

Starosta mesta Bertrand Ringot pre francúzske médiá uviedol, že halu pre viac ako 3000 divákov budú musieť kompletne zrekonštruovať.

NBA: Dončič prekonal hranicu 10.000 bodov

Obhajca titulu Denver natiahol víťaznú šnúru na päť zápasov, doma si poradil s Golden State 120:114.,aktualizované

NBA: Green z Golden State by sa mal na palubovky vrátiť v januári

Green absolval v uplynulých dňoch niekoľko online rozhovorov s predstaviteľmi NBA i hráčskej asociácie, ktoré by mali urýchliť jeho návrat do ligy.

NBA: Zranený Embiid nepomôže Philadelphii v zápase proti Miami

Philadelphii patrí v tabuľke Východnej konferencie tretia priečka s bilanciou 20 víťazstiev a 8 prehier.

NBA: Detroit vyrovnal negatívny rekord

Luka Dončič bol ústrednou postavou súboja Dallas - San Antonio (144:119), keď zaznamenal triple-double za 39 bodov, 12 doskokov a 10 asistencií. ,aktualizované

Sacramento zdolalo Suns, Sabonis so štvrtým triple double v sezóne

Obhajcovia titulu z Denveru zvíťazili na palubovke Brooklynu 122:117. Hostí potiahol Jamal Murray s 32 bodmi a hviezdny Nikola Jokič, ktorý pridal k 29 bodom aj 11 doskokov.,aktualizované

Zlatý americký tím z OH 2008 uvedú budúci rok do Siene slávy

Súčasťou víťazného tímu na OH v Pekingu boli napríklad hviezdni Kobe Bryant, LeBron James či Vince Carter.

Lakers bez Jamesa prehrali štvrtýkrát v rade, zdolala ich Minnesota

K triumfu domácich prispel aj Karl-Anthony Towns, ktorý zamieril v priebehu zápasu do šatne pre problémy s nohou.,aktualizované

Embiid s 51 bodmi doviedol Philadelphiu k triumfu nad Minnesotou

Obhajca titulu z Denveru uspel na palubovke Toronta 113:104 a zaknihoval piatu výhru z uplynulých šiestich stretnutí. Nikola Jokič k nej prispel 31 bodmi a 15 doskokmi. ,aktualizované

Morant po vypršaní trestu rozhodol o triumfe Memphisu v New Orleanse

Basketbalisti Bostonu opustili pozíciu lídra NBA, keď v noci na stredu prehrali na palubovke Golden State 126:132 po predĺžení.

Bridgesovi pre problémy so zákonom zamietli vstup do Kanady

Bridges si v súčasnosti odpykáva trojročnú podmienku, kvôli domácemu násiliu, ktorého sa mal dopustiť v júni 2022.

Basketbalista Wembanyama vynechá zápas proti Milwaukee

San Antonio napísalo Wembanyamu na zoznam zranených hráčov v pondelok deň po tom, čo zaznamenal 17 bodov a 13 doskokov pri prehre 146:110 s New Orleans Pelicans.

Chicago zastavilo sériu Philadelphie po triumfe 108:104

Cleveland zdolal Houston 135:130 po predĺžení, Donovan Mitchell prispel k triumfu 37 bodmi. Sam Merrill pridal 19 a dosiahol kariérne maximum. Pre Cavaliers to bolo 11. úspešné predĺženie po sebe. ,aktualizované

Boston uspel aj v 14. domácom stretnutí, zdolal Orlando 114:97

Celtics si udržali stopercentnú bilanciu na domácej palubovke, vyhrali všetkých 14 zápasov.,aktualizované

Piešťanské Čajky vyhrali na palubovke Slávie Banská Bystrica

Slávia Banská Bystrica - Piešťanské Čajky 69:80 (29:32)

Dončič so 61. triple-double v kariére, Detroit utrpel ďalšiu prehru

Hráči Golden State zdolali Brooklyn 124:120, potiahol ich najmä Stephen Curry, keď zaznamenal 16 zo svojich 37 bodov vo štvrtej štvrtine. ,aktualizované

Bývalý basketbalista Abdul-Jabbar skončil po páde v nemocnici

Sedemdesiatšesťročný Američan odohral v NBA 20 sezón a získal šesť majstrovských titulov s Milwaukee Bucks a Los Angeles Lakers.

Morantovi končí trest, do akcie sa vráti v New Orleans

Počas svojho trestu trénoval so spoluhráčmi, no na zápasoch nemohol byť prítomný ani ako divák.

Spurs zdolali Lakers 129:115 a ukončili osemnásťzápasovú šnúru prehier

Najviac bodov mal za domácich Devin Vassell (36), James získal 23 a s desiatimi doskokmi zaznamenal double double.,aktualizované

Dallas prehral s Minnesotou 101:119, nepomohlo mu ani 39 bodov Dončiča

Dončič pri neúčasti zraneného Kyrieho Irvinga natiahol sériu zápasov, v ktorých dosiahol aspoň 30 bodov, na deväť. ,aktualizované

Zomrel bývalý hráč Indiany a člen Siene slávy NBA George McGinnis

Dvojnásobný šampión ABA a trojnásobný účastník All Star exhibícií NBA a ABA trpel dedičnou chorobou a v uplynulých rokoch absolvoval niekoľko operácií.

Antetokounmpo sa blysol 64 bodmi a prekonal klubový rekord Milwaukee

San Antonio predĺžilo negatívny rekord klubu na 18 prehier v sérii, keď podľahlo doma tímu Los Angeles Lakers 119:122. ,aktualizované

Draymond Green z Golden State má na neurčitý čas zastavenú činnosť

Tridsaťtriročný Green v utorkovom stretnutí udrel do tváre pivota Phoenixu Jusufa Nurkiča a musel ísť opäť predčasne do šatne.

Dončič s ôsmym 30-bodovým zápasom za sebou, Dallas zdolal Lakers

Dončič odohral ôsmy tridsaťbodový zápas za sebou, nezastavilo ho zranenie členka ani rozbitá pera.,aktualizované

Spišskí Rytieri prehrali v AJP s Dabrowou Górniczou 102:122

Basketbalisti Spišských Rytierov zaznamenali v A-skupine Alpsko-jadranského pohára tretiu prehru, na palubovke úradujúceho šampióna tejto súťaže MKS Dabrowa Górnicza podľahli 102:122.

New Orleans zdolalo lídra ligy Minnesotu 121:107,Williamson s 36 bodmi

Zion Williamson odpovedal na kritiku, ktorá sa na jeho stranu zniesla po predchádzajúcej vysokej prehre s Los Angeles Lakers v semifinále Pohára NBA, sezónnym maximom 36 bodov.,aktualizované

B.James nastúpil v prvom zápase od zástavy srdca, LeBron: Veľká chvíľa

Devätnásťročný Bronny odohralo šestnásť minút a zaznamenal štyri body, tri doskoky i dve asistencie. Lekári mu diagnostikovali vrodenú vadu, ktorá mu však nebráni pokračovať v kariére.

NBA: Young dostal pokutu 25.000 dolárov pre konfrontáciu s rozhodcom

K incidentu prišlo na konci stretnutia, keď sa Young stretol s brániacim Dennisom Smithom z Nets.

NBA: Majitelia Oklahoma City Thunder chcú pre tím postaviť novú arénu

Voliči v Oklahome City majú v utorok hlasovať o schválení šesťročnej dane, ktorá pomôže financovať výstavbu.

NBA:Irving utrpel pomliaždeninu päty, no vyhol sa vážnejšiemu zraneniu

K incidentu prišlo v druhej štvrtine zápasu, keď mu spoluhráč Dwight Powell dopadol na vystretú nohu.

NBA: Lakers zdolali Indianu a stali sa prvými víťazmi Pohára

Duel sa ako jediný v súťaži nepočítal aj do základnej časti NBA. ,aktualizované

Basketbalisti Detroitu opäť nebodovali, prehrali nad Orlandom

V drese Magic nazbieral 27 bodov Franz Wagner, Paolo Banchero pridal 24.,aktualizované

Basketbalistky ŠBK Šamorín prehrali so Sláviou Banská Bystrica

ŠBK Šamorín - Slávia Banská Bystrica 43:107 (19:60)

Lakers zdolali New Orleans, James: Pokiaľ bránime, máme šancu vyhrať

Ťahúň domácich LeBron James získal 30 bodov v necelých troch štvrtinách. Jeho tím čaká ďalší duel Pohára NBA proti Indiane Pacers, ktorá postúpila cez Milwaukee Bucks (128:119).