Dovolenku v zľave first minute si v tomto roku kupuje viac ľudí

Najpopulárnejšou destináciou sa vďaka šesťnásobnému medziročnému nárastu záujmu stalo Turecko. A stále častejšie sa podľa neho slovenskí turisti vyberajú aj do exotiky.

Ministerstvo financií neuvažuje nad zavedením dane na plasty

Nová daň sa spomína v súvislosti s výpadkom zdrojov pre brexit. Po odchode Británie v marci 2019 vznikne v rozpočte Európskej únie (EÚ) diera 12 až 14 miliárd eur ročne.

Lesy SR zverejnili plány ťažby dreva v Bratislave a okolí

Verejnosť sa tak má možnosť dozvedieť nielen kde a kedy budú prebiehať práce, ale aj aký je ich účel.

Manažéri a podnikatelia diskutovali o prognóze slovenskej ekonomiky

Peter Pellegrini pripomenul, že by bolo žiaduce, aby sa podnikateľské zväzy a združenia zjednotili pod jednu strechu, čo by výrazne napomohlo pri rokovaniach o zlepšovaní podnikateľského prostredia.

,aktualizované 

Rezort hospodárstva: Investičná pomoc podporí vznik pracovných miest

Vyplýva to z návrhov na poskytnutie investičnej pomoci z dielne Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktoré by v stredu (24.1.) mal prerokovať a schváliť vládny kabinet.

V roku 2018 by sa mal v slovenskej ekonomike prejaviť rast investícií

Očakáva sa aj konzistentný objemný rast súkromnej spotreby ako výsledok pokračujúceho rastu zamestnanosti a nominálnych miezd, pričom miera nezamestnanosti v SR by mala v roku 2019 klesnúť pod 7 % .

Rezort hospodárstva odstúpil od MEMORANDA s EUROPEAN URANIUM RESOURCES

Formálne odstúpenie od memoranda podľa ministra hospodárstva prispeje k tomu, aby sa táto téma úplne zbytočne a nezmyselne prestala politicky zneužívať a zneisťovať verejnosť.

,aktualizované 

Volkswagen Slovakia spustil po odstávke výrobu

V automobilke sa pripravovali na príchod nových projektov a vykonávali údržbu zariadení.

Žiga: Smerovanie hospodárstva určíme v strategickom dokumente

Za dôležité považuje rezort hospodárstva aj podporu podnikateľského prostredia, v ktorom chce pokračovať aj v tomto roku, a to prijatím ďalšieho antibyrokratického balíčka.

,aktualizované 

Úrad Pellegriniho pripravuje materiály pre strategický rozvoj SR

Generálna riaditeľka sekcie riadenia investícií úradu Sabelová zdôraznila, že Slovensko potrebuje víziu rozvoja a spravovania krajiny a k tomu treba dosiahnuť politický a spoločenský konsenzus.

Makúch: Slovenská ekonomika bude nad svojím potenciálom aj v roku 2020

Národná banka Slovenska predikuje zvyšovanie inflácie, hrubého domáceho produktu (HDP), nominálnych miezd aj zamestnanosti, a podľa guvernéra centrálnej banky sú to pozitívne indikátory.

V. Pavlenda bol jedným z protagonistov obrodného procesu v roku 1968

Rodák z Katarínskej Huty, ktorá je dnes súčasťou obce Cinobaňa, Viktor Pavlenda sa narodil 23. januára 1928. Vzdelanie získal v roku 1951 na Vysokej škole ekonomickej (VŠE) v Bratislave.

Rezort hospodárstva: RIA 2020 vnesie do tvorby zákonov zrozumiteľnosť

Efektivita a transparentnosť by sa mala docieliť dodržiavaním a využívaním analýz vplyvov a konzultácií s odborníkmi a verejnosťou, posilnením prístupu k informáciám, dátam a odborným stanoviskám.

Nezamestnaní sa za prácou presúvať nechcú, mobilita klesá už tretí rok

Z hľadiska pohlaví sa ukázalo, že pracovná mobilita je nižšia v prípade žien ako u mužov.

Ceny ropy vzrástli, cena Brentu sa posunula vyššie nad 69 USD/barel

Medzinárodný menový fond zverejnil novú prognózu vývoja svetovej ekonomiky, v rámci ktorej uviedol, že v tomto aj budúcom roku dosiahne globálna ekonomika rast na úrovni 3,9 %.

Nízkonákladové rakúske aerolínie Niki kúpil ich zakladateľ Niki Lauda

Aktíva Niki tak neprevezme britsko-španielsky koncern International Airlines Group (IAG) kontrolujúci aerolínie British Airways a španielsku Iberiu, s čím sa pôvodne počítalo.

SAPI víta energetické ciele EÚ navrhnuté europarlamentom

Odborná verejnosť si od legislatívnych zmien podľa SAPI sľubuje aj riešenia viacerých problémov, na ktoré mnohé odborné združenia roky upozorňujú.

Japonská centrálna banka ponechala menovú politiku nezmenenú

Banka nezmenila ani prognózu vývoja inflácie. Jadrové spotrebiteľské ceny, očistené o ceny potravín, by vo fiškálnom roku 2018/2019 mali vzrásť o 1,4 %.

Vývoz Nemecka do Ruska vlani vzrástol, prvýkrát za päť rokov

K rastu prispelo zotavenie ruskej ekonomiky, ktorá v predchádzajúcich rokoch zápasila s nízkymi cenami ropy a so sankciami uvalenými na Rusko pre situáciu na Ukrajine.

Embraco podpísalo so zamestnancami novú kolektívnu zmluvu

Najvýraznejšou zmenou v oblasti mzdovej politiky je zavedenie ročného bonusu do výšky 700 eur v tomto roku a do výšky 800 eur v roku 2019.