Investície do automobilových startupov dosiahli historický rekord

Hoci investície do tradičného výskumu a vývoja sú stále vysoké, automobilky majú problémy nájsť modely spolupráce so startupmi.

Bývalá právnička Volkswagenu: Za dieselgate nezodpovedá vedenie

Zamestnankyňa opustila Volkswagen v januári 2017. Pôsobila v ňom rok ako členka správnej rady zodpovedná za integráciu a právne záležitosti.

Volkswagen investuje vyše 70 mld. eur do elektrických áut

Ako uviedol šéf automobilky Matthias Müller, nový plán investícií v celkovom objeme 72 miliárd eur, pomôže firme stať sa do roku 2025 jednotkou na trhu s elektrickými autami.

Dve percentá z daní darovalo v tomto roku už 836.241 ľudí a firiem

Do konca roka finančná správa ešte očakáva podania daňových priznaní k dani z príjmov právnických osôb od tých daňových subjektov, ktoré majú účtovné obdobie hospodársky rok.

Sólymos a Matečná sa nezhodli ohľadom ochrany lesov

Hranice slovenskej časti tzv. Karpatských bukových pralesov majú byť známe do konca tohto roka, vyplýva z materiálu, ktorý v stredu (15.11.) schválila vláda.

,aktualizované 

BITCOIN ZLOMIL REKORD: V piatok sa dostal na rekordných 7998,40 USD

Volatilita bitcoinu je síce veľká, ale jeho kurz posledné mesiace vytrvalo rastie, keď od začiatku roka vyskočil už približne o 700 %.

Tradičné benefity idú do úzadia, zamestnanci oceňujú finančnú odmenu

Rebríček zamestnávateľských výhod pre zamestnancov vedie príspevok na bývanie, ktorý je predovšetkým formou príspevku pre robotnícke profesie.

Pred 25 rokmi parlament prijal zákon o zriadení NBS

Národná banka Slovenska určovala menovú politiku, vydávala bankovky a mince, riadila, koordinovala a zabezpečovala peňažný obeh, platobný styk a zúčtovanie dát platobného styku.

Šéf Goldman Sachs navrhuje potvrdzujúce referendum o brexite

Podobný názor má aj bývalý britský premiér Tony Blair, ktorý koncom októbra uviedol, že Briti by mali mať možnosť svoj názor prehodnotiť.

Siemens v Rakúsku prepustí 200 ľudí, v Nemecku zatvorí dva závody

Mníchovská spoločnosť zamestnáva vo Viedni 6000 ľudí a v celom Rakúsku do 10.000.

Nezamestnanosť vo Švédsku klesá, u prisťahovalcov však pomalšie

Rozdiely v nezamestnanosti potvrdili aj posledné októbrové štatistiky vo Švédsku. Miera nezamestnanosti klesla na 7,4 % zo 7,6 % v rovnakom období minulého roka.

Snemovňa reprezentantov USA schválila daňovú reformu

Legislatívu ešte musí schváliť Senát. Ak sa tak stane, bude to najväčšia reforma daňového systému v USA za posledných 30 rokov a Trumpov prvý veľký úspech v legislatívnej oblasti.

Ministri financií v Bruseli hľadajú konečnú podobu rozpočtu roku 2017

V mene Rady EÚ rokovania povedie zástupca ministra financií Estónska a hlavný vyjednávač pre rozpočet EÚ 2018 Märt Kivine. Estónsko je na čele rotujúceho predsedníctva v Rade EÚ.

Analytici: Slovensko by sa mohlo inšpirovať švédskymi opatreniami

Švédska ekonomika zaznamenáva stabilný rast, pokles nezamestnanosti a môže sa popýšiť aj vysokou životnou úrovňou.

Stavebná produkcia v eurozóne vzrástla prvý raz za tri mesiace

V rámci členských štátov Európskej únie, ktorých údaje mal Eurostat k dispozícii, najvyšší medzimesačný rast stavebnej produkcie zaznamenali Slovinsko a Holandsko.

,aktualizované 

M. Draghi tlmí nádeje na zmenu peňažnej politiky v eurozóne

Hlavný bankár eurozóny dodal, že strážcovia spoločnej meny pokladajú zotavovanie ekonomiky za silné, a tá sa stáva čoraz odolnejšou voči novým šokom.

Prebytok bežného účtu platobnej bilancie EÚ zaznamenal rekord

Výrazne sa pod výsledok podpísal prebytok v obchode s tovarom. Ten dosiahol v septembri 35,2 miliardy eur, zatiaľ čo v auguste predstavoval 29,4 miliardy eur.

,aktualizované 

Z poškodeného ropovodu vytieklo 5000 barelov ropy

Únik si vynútil odstavenie časti ropovodu, v ktorom bol zaznamenaný pokles tlaku. Poškodenú časť potrubia sa podľa prevádzkovateľa podarilo izolovať v priebehu 15 minút.

Richter: SR sa bude zaoberať opatreniami v európskom sociálnom pilieri

Európsky sociálny pilier obsahuje napríklad nové pravidlá týkajúce sa rovnosti pohlaví, aktívnej podpory zamestnanosti, férových pracovných podmienok, či podpory starostlivosti o deti.

Peking zmiernenie dlhu Venezuele neponúkol

Venezuela patrí ku krajinám s obrovskými zásobami ropy a v predchádzajúcich rokoch z toho aj vo veľkom ťažila.