< sekcia Ekonomika

Firme Puma sa darí, vlani viac ako zdvojnásobila čistý zisk

Z módnej prehliadky značky Puma, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Obrat Pumy vlani vzrástol o 14 % a prvýkrát v histórii firmy dosiahol 4 miliardy eur.

Herzogenaurach 12. februára (TASR) - Nemecký výrobca športových potrieb Puma plánuje zvýšiť v tomto roku zisk o 10 % po vlaňajších rekordných tržbách. Jeho väčšinový francúzsky akcionár, spoločnosť Kering, pritom v januári oznámil, že sa čiastočne z nemeckej firmy stiahne.

Puma v pondelok oznámila, že jej čistý zisk sa v roku 2017 viac ako zdvojnásobil na 136 miliónov eur, zatiaľ čo prevádzkový zisk EBIT stúpol na 245 miliónov eur zo 128 miliónov v roku 2016.

Obrat Pumy vlani vzrástol o 14 % a prvýkrát v histórii firmy dosiahol 4 miliardy eur.

V 4. kvartáli 2017 stúpol EBIT na 30 miliónov eur a tržby po očistení od kurzových vplyvov sa zvýšili o 14,5 % na 1,04 miliardy eur.

Francúzska spoločnosť Kering, ktorá vlastní väčšinový podiel v Pume, v polovici januára 2018 oznámila, že ho chce znížiť. Časť svojho podielu rozdelí medzi ostatných akcionárov a ponechá si len zhruba 16 %.

Aj Artemis, holdingová spoločnosť výkonného riaditeľa Kering Francoisa-Henriho Pinaulta, vlastní vo firme Puma približne 29-% podiel.

Nemecký výrobca športového oblečenia a obuvi zároveň oznámil, že v roku 2018 očakáva nárast zisku EBIT o zhruba 10 % na 305 miliónov eur.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.