Ekonomika

Povinné e-schránky pre mimovládky sa posúvajú na február 2019

Posun sa týka právnických osôb, ktoré nie sú zapísané v obchodnom registri.

Fico: SR chce väčšiu flexibilitu pri čerpaní zdrojov z eurorozpočtu

Premiér Fico zdôraznil, že Slovensko je pripravené zúčastniť sa na zvýšení objemu dlhodobého rozpočtu - zhruba o desatinu oproti súčasnému rámcu -, čo požaduje aj Európsky parlament.

Analytici: Kurz eura v priebehu 12 mesiacov vzrastie na 1,30 USD/EUR

Spoločná európska mena, ktorej kurz sa v rámci dozvukov januárového zasadnutia Rady guvernérov ECB dostal na 3-ročné maximum, odštartovala tento rok posilnením voči ostatným menám.

Britskí ministri sa viac-menej dohodli na podmienkach brexitu

Premiérka Mayová pozvala kľúčových ministrov do svojho vidieckeho sídla v Chequers, aby sa dohodli na jednotnej pozícii v súvislosti s podmienkami brexitu, ktoré predložila Európskej únii (EÚ).

Kiska podpísal zákon o bezpečnosti kybernetického priestoru

Právnu normu vypracoval Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) v spolupráci s aparátom vicepremiéra pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho (Smer-SD).

Holandsko požaduje po brexite zníženie rozpočtu EÚ

Holandskému premiérovi Ruttemu protirečil predseda Európskeho parlamentu (EP) Antonio Tajani. Poukázal na to, že exituje množstvo nových výdavkov, ktoré musí EÚ zaplatiť.

M. Jurky: Mladí farmári potrebujú funkčný systém pôžičiek

O pripravovanej európskej spoločnej poľnohospodárskej politike predseda Združenia mladých farmárov na Slovensku Milan Jurky povedal, že ich pripomienky boli zohľadnené.

Únia hydinárov Slovenska: Produkcia hydiny je v ohrození

Jednou z hlavných príčin hrozby sú podľa riaditeľa Únie hydinárov Molnára tzv. letákové akcie obchodných reťazcov, ktoré sa predbiehajú v tom, ktoré z nich ponúknu zákazníkom kura za najnižšiu cenu.

,aktualizované 

Spoločnosť Heineken prestala vyrábať pivo Zlatý Bažant Nealko

Spotrebitelia oveľa viac dbajú na to, čo konzumujú, dodržiavajú zdravý životný štýl, robia uvedomelé a zodpovedné rozhodnutia a o to väčšie nároky kladú na produkty, ktoré kupujú.

Lídri EÚ sa chystajú diskutovať o rozpočte bloku po brexite

Británia sa chystá vystúpiť z EÚ koncom marca 2019. Rozhovory o brexite a následnej obchodnej dohode však musia byť ukončené na jeseň, aby národné parlamenty stihli zmluvu ratifikovať.

Experti EÚ budú diskutovať o regulácii kryptomien na budúci týždeň

Vyhlásil to v piatok podpredseda Európskej komisie Valdis Dombrovskis počas návštevy Berlína.

Výrobca nákladných áut Tatra ponúka šrotovné

Českému automobilovému priemyslu sa celkovo darilo. Historicky prvýkrát bolo v ČR minulý rok vyrobených viac ako 1,4 milióna vozidiel.

Inflácia v eurozóne sa v januári spomalila na 1,3 %

Spotrebiteľské ceny vzrástli v eurozóne v januári medziročne o 1,3 % po 1,4-% raste v predchádzajúcom mesiaci.

Na mesačný výkaz pre poisťovňu zabudlo 6831 zamestnávateľov

Prostredníctvom SMS a emailov poslala Sociálna poisťovňa celkovo 9310 upozornení na nesplnenie tejto povinnosti za december 2017.

OĽaNO v kauze Babindol podá podnety na NKÚ aj na európsky úrad

Poslankyňa Veronika Remišová v piatok upozornila na ďalší prípad firmy, ktorá mala podozrivo získať dotáciu z eurofondov.

ĽSNS predstavila návrh zákona na podporu najchudobnejších regiónov

Cieľom novely by malo byť znižovanie regionálnych rozdielov a podpora zamestnanosti v najmenej rozvinutých regiónoch Slovenska.

Prírodné katastrofy spôsobili prepad zisku svetovej zaisťovne Swiss Re

Čistý zisk zaisťovne dosiahol vlani 331 miliónov USD (269,63 milióna eur), zatiaľ čo v roku 2016 predstavoval 3,56 miliardy USD.

Miera nezamestnanosti v Poľsku v januári vzrástla

Podľa úradu GUS sa miera nezamestnanosti v susednej krajine v prvom mesiaci tohto roka zvýšila na 6,9 % zo 6,6 % v decembri.

Vlastník British Airways zvýšil prevádzkový zisk takmer o pätinu

Spoločnosť IAG uviedla, že za rok 2017 dosiahla prevádzkový zisk bez započítania mimoriadnych položiek na úrovni 3,01 miliardy eur.