Ekonomika

Do úložiska dopravili 85 kusov vláknobetónových kontajnerov odpadu.

Úložisko je multibariérové, povrchového typu, ktoré je určené na konečné uloženie pevných a spevnených nízkoaktívnych rádioaktívnych odpadov.

Prezident Trump je pripravený uvaliť dovozné clá na čínsky dovoz

Trump povedal v rozhovore pre televíznu stanicu CNBC, USA sú v obchode s Čínou v obrovskom deficite a je ochotný ísť až na 500.

Richter: Projekt rekvalifikácie nezamestnaných v priemysle je dobrý

V priebehu troch rokov by sa malo ministerstvo práce vysporiadať s 20.000 rekvalifikantmi pre potreby automobilového priemyslu a dodávateľov. Vyplýva to zo záväzku, ktorý rezort obdržal na vláde.

Na bratislavskom nábreží vznikne štvrť Eurovea City

V prvej fáze bude prioritné rozšírenie súčasnej Eurovea, malo by byť hotové do roku 2021. Následne to budú menšie projekty Eurovea City.

Tohtoročné suchá na Slovensku urýchlili žatvu, práce komplikuje dážď

V bratislavskom regióne už poľnohospodári pozbierali repku a jačmeň ozimný. Aktuálne pokračujú so zberom pšenice a raže. V okrese Galanta mohutné dažde výrazne poškodili kvalitu pšenice i jačmeňa.

Prebytok účtu platobnej bilancie eurozóny je na vyše 3-ročnom minime

Prebytok na bežnom účte platobnej bilancie eurozóny dosiahol v máji po úprave o sezónne vplyvy 22,44 miliardy eur, zatiaľ čo v apríli to bolo 29,55 miliardy eur.

Belgická centrálna banka zamestná etických hakerov na ochranu bánk

Podľa RTBF centrálna banka túto informáciu potvrdila so spresnením, že sa chystá zamestnať etických hakerov, ktorí budú cielene napádať počítačové systémy domácich bánk.

OĽaNO vyzýva ministra práce na zastavenie kurzu Inkluzívne vzdelávanie

OĽaNO navrhuje, aby štát namiesto tohto projektu podporil slovenských zamestnávateľov a preplatil im prvú mesačnú mzdu človeka, ktorého zamestnajú.

Sociálna poisťovňa sa zapája do realizácie nového projektu

Ide o projekt EESSI - Elektronická výmena dát sociálneho zabezpečenia, ktorý je spolufinancovaný z prostriedkov Európskej únie v rámci programu CEF - Nástroj na prepájanie Európy.

Miera evidovanej nezamestnanosti v júni tohto roka dosiahla 5,43 %

Ku koncu júna tohto roka bolo na úradoch práce voľných 82.391 pracovných miest. ,aktualizované 

Americké dovozné clá na autá znížia nemecký HDP o 6 mld. eur

Americká administratíva začala uplatňovať od júna voči Európskej únii dovozné clá na oceľ a hliník vo výške 25 %, respektíve 10 %. EÚ na to reagovala zavedením odvetných ciel na viaceré americké produkty.

Ekonomika Severnej Kórey mala vlani najprudší pokles za 20 rokov

Hrubý domáci produkt Severnej Kórey klesol v roku 2017 o 3,5 %. To je najvýraznejší pokles ekonomiky od roku 1997, keď krajinu postihol hladomor.

Mzdy v Maďarsku zaznamenali v máji najslabší rast za viac než rok

Priemerná hrubá mzda v Maďarsku vzrástla v máji oproti rovnakému mesiacu minulého roka o 10,9 %. To je najslabšie tempo rastu od februára 2017. Na porovnanie, v apríli sa mzda zvýšila o 12,6 %.

JAVYS v prvom polroku 2018 mala 6 prepráv vyhoreného jadrového paliva

Pri všetkých prepravách VJP boli podľa nej dodržané podmienky platných povolení na manipuláciu a prepravu VJP vydaných Úradom jadrového dozoru (ÚJD) SR.

Kvartálny zisk Microsoftu vzrástol skoro o 10 percent

Tržby za posledný štvrťrok 2017/2018 vzrástli medziročne o 17 % na 30,09 miliardy USD.

SPF: OĽaNO a SaS zavádzajú, fond nemá kompetenciu pri kontrole dotácií

Za dobu pôsobenia riaditeľky SPF Adriany Šklíbovej boli podľa hovorcu fondu zavedené viaceré projekty vedúce k stransparentneniu a zefektívneniu procesov.

Visa riešenie pre bezkontaktnú dopravu prichádza aj na Slovensko

Birmingham, Dijon, Sydney, Vancouver, Ostrava alebo Wroclaw. A teraz Visa riešenie pre bezkontaktnú dopravu prichádza aj na Slovensko.

Rast cien nemeckých výrobcov dosiahol v júni 9-mesačné maximum

Ceny výrobcov vzrástli minulý mesiac medziročne o 3 %. V máji rast dosiahol 2,7 %. Júnový údaj je v súlade s očakávaniami analytikov.

Motoristom na Slovensku zlacnelo tankovanie benzínov aj nafty

Vývoj spotrebiteľských cien pohonných látok v 28. týždni v porovnaní s cenami v 27. týždni ovplyvnili nižšie ceny natural 95-oktánového benzínu, natural 98-oktánového benzínu a motorovej nafty.

Americké firmy v Číne už pociťujú vplyv obchodnej vojny Číny a USA

AmCham zastupuje približne 900 firiem v Číne vrátane nápojovej spoločnosti Coca-Cola či banky Citibank. Takmer 80 % členov AmCham uviedlo, že dovozné clá do určitej miery zasiahnu ich aktivity v Číne.