Ekonomika

Aliancia pre obeh plastového odpadu má za cieľ lepšie využiť plast

Z viac ako 27 miliónov ton plastového odpadu zozbieraného každý rok v Európe ide do recyklačných závodov menej ako jedna tretina.

Budúce leto bude možné z Bratislavy letieť priamo aj na Rodos

Dopravca spustí novú linku z Bratislavy aj na grécky ostrov Korfu 6. júna 2020. Lety budú k dispozícii jedenkrát týždenne, vždy v sobotu.

Koncesionár D4/R7 má predložiť návrhy opatrení týkajúcich sa azbestu

Ministerstvo sa momentálne oboznamuje so správou, ktorú predložil koncesionár. Ide o analýzu rozsahu azbestu nachádzajúceho sa v použitých materiáloch a ich nebezpečnosti.

Nemecká skupina Rewe skupuje českú cestovnú kanceláriu Fischer

Lídri českého trhu cestovných kancelárií Exim Tours a Fischer vlani predali zájazdy v hodnote vyše 200 miliónov eur každá.

TRW Automotive bude v nových priestoroch vyrábať posilňovače riadenia

Ako informoval generálny riaditeľ CTP Remon Vos, s prestavbou industriálnej budovy v Novom Meste nad Váhom začali v októbri minulého roka.

Firmám pribudne povinnosť vykonať audit kybernetickej bezpečnosti

Audit overí a posúdi zhodu prijatých bezpečnostných opatrení a plnenie povinností týkajúcich sa bezpečnosti sietí a informačných systémov.

O starobný dôchodok možno požiadať aj spätne

Dôchodok môže byť vyplatený najviac tri roky spätne od podania žiadosti o dôchodok, avšak len za obdobie po dovŕšení dôchodkového veku.

O splátkový kalendár môže žiadať aj živnostník, ktorý prestal podnikať

Poisťovňa môže povoliť splátky dlžných súm až na obdobie 24 mesiacov. Splácanie dlhu je tak rozložené na dlhšie časové obdobie a vytvára pre dlžníka priestor, aby mohol dlh splatiť postupne.

Google investuje ďalšie 2 mld. eur do európskych dátových centier

Podľa Pichaia rozšírenie dátových centier zvýši celkové investície Google do európskej internetovej infraštruktúry od roku 2007 na 15 miliárd eur.

Smer-SD pokladá sťažnosti na obedy zadarmo za politikárčenie

Poslanec Smeru-SD Erik Tomáš sa odvoláva na prieskum Združenia miest a obcí Slovenska, podľa ktorého je priemerný doplatok na obedy na prvom stupni základných škôl osem centov.

Zamestnanci finančnej správy učili žiakov, ako správne hospodáriť

Zamestnanci rezortu financií pripravili špeciálne prednášky, ktorých cieľom bolo naučiť žiakov, ako správne hospodáriť s peniazmi, kde sa peniaze berú, či akú majú hodnotu.

Elektronické služby verejnej správy narážajú na nedôveru ľudí

Najvyšší kontrolný úrad vidí rezervy v nedostatku financií zo strany miestnej samosprávy a problémom môže byť tiež malá prívetivosť informačných systémov používaných verejnou správou.

Nezamestnanosť v okrese Trenčín bola tretia najnižšia na Slovensku

Najvyššia miera nezamestnanosti bola v auguste v TSK v okrese Prievidza, kde dosiahla úroveň 4,46 %.

Nezamestnanosť na Slovensku v auguste zostala na úrovni 4,97 %

Medzimesačne sa nezamestnanosť nezmenila a medziročne poklesla o 0,45 percentuálneho bodu, informoval o tom generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Marián Valentovič.,aktualizované 

Napriek priemernej úrode sú mlynári a pekári sebestační v dodávkach

Vplyv počasia počas posledných troch rokov podľa nej potvrdil, že je nevyhnuté riešiť riadenie rizík poľnohospodárstva zo strany poľnohospodárov a štátu.,aktualizované 

Návrh Smeru-SD na úpravu náhradného výživného sa dostal do 2. čítania

Maximálne náhradné výživné je do výšky 1,2- násobku sumy životného minima, čo predstavuje 115 eur, a rodič s jedným dieťaťom nemôže mať čistý príjem vyšší ako 673 eur.

Londýn a Brusel podľa Junckera stále môžu dospieť k brexitovej dohode

Brusel je ochotný nahradiť kontroverznú írsku poistku, ak Británia predloží realizovateľné alternatívy, dodal šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker.

Poslanci Smeru-SD navrhujú zmenu v postupe určovania minimálnej mzdy

Cieľom návrhu zákona je zmeniť postup určovania minimálnej mzdy na príslušný kalendárny rok. Ak k dohode nedôjde, použije sa vzorec, ktorý stanoví zákon.

Smer a Sme rodina sa sporia, ako upraviť poskytovanie náhradného

Poslankyňa hnutia Sme rodina Petra Krištúfková v návrhu Smeru-SD ocenila napríklad to, že štát má prebrať vymáhanie náhradného výživného. Kritizovala však stanovenie limitov.

Dopravný podnik Bratislava skončil za minulý rok po zdanení v strate

Po zdanení je v strate 2,07 milióna eur.