Ekonomika

Miera nezamestnanosti v Maďarsku do konca mája klesla na 11,2 %

Analytici, ktorých oslovila agentúra RTTNews odhadovali, že miera nezamestnanosti v Maďarsku do konca mája klesne na 11,3 %.

Rokovania s Maďarskom sa začnú po úprave zákona o centrálnej banke

Zákonodarný zbor by podľa jeho slov mal hlasovať o novele najneskôr do 12. júla, dovtedy sa k zmenám zákona má vyjadriť aj Európska centrálna banka (ECB).

Rozpočet SR stráca na nevyrobenej domácej hydine ročne 40 mil. eur

Nedostatkom na ambulantných predajoch je podľa neho aj to, že potvrdenia na predaj takýchto potravín sú vydávané viacerými inštitúciami.

Počet nezamestnaných v Nemecku sa v júni mierne zvýšil

Ale z politického hľadiska je oveľa dôležitejšia sezónne neočistená miera nezamestnanosti, ktorá podľa predbežných údajov klesla na 6,6 % z májových 6,7 %.

Aktivita čínskeho výrobného sektora v júni klesla

Priemysel je motorom čínskeho hospodárstva, a preto júnový výsledok PMI vyvoláva obavy, že tempo rastu čínskej ekonomiky sa tento rok spomalí viac, ako sa očakáva.

Ceny ropy mierne vzrástli

Investori ale vyčkávajú na výsledok dvojdňového summitu Európskej únie, ktorý sa začína dnes v Bruseli.

Odborári v Argentíne demonštrovali pred prezidentským palácom

Stredajší jednodňový štrajk bol považovaný za výzvu odborárov argentínskej prezidentke Cristine Kirchnerovej-Fernándezovej.

Nositeľ Nobelovej ceny D. Osheroff navštívil elektráreň v Mochovciach

Američan so slovenskými koreňmi z matkinej strany získal Nobelovu cenu za fyziku v roku 1996 spolu s Davidom Leem a Robertom Richardsonom za objav supratekutosti v extrémne ochladenom héliu. ,aktualizované 

Ministri financií eurozóny prisľúbili pomoc Cypru

Ministri financií nespresnili sumu. ,aktualizované 

Rusko trvá na dodržiavaní kontraktu na dodávky plynu na Ukrajinu

Spory o dodávky plynu medzi Ruskom a Ukrajinou vyvolávajú obavy v Európe. ,aktualizované 

Pre štrajk dispečerov zrušili v Portugalsku 150 letov

Protestujú proti finančným škrtom, ktoré sú súčasťou úsporných opatrení. ,aktualizované 

Euro pokračuje v poklese

Devízový trh euro-dolár

PIMCO: Nesolventné banky treba nechať skrachovať

Šéf dlhopisového fondu PIMCO pre Nemecko Andrew Bosomworth varoval pred návratom k nacionalizmu 30. rokov 20. storočia, predovšetkým ho znepokojuje strach z inflácie.

Šéfom fiškálnej rady sa stal Ivan Šramko

Za zvyšných dvoch členov trojčlennej fiškálnej rady zvolili poslanci Národnej rady (NR) SR ekonómov Ľudovíta Ódora a Michala Horvátha.

Od volieb vrátili Gréci späť do bánk okolo 2 miliárd eur

Čo sa však týka financií presunutých do zahraničia klientmi divízií privátneho bankovníctva, tie zatiaľ zostávajú mimo Grécka.

Slovensko prispeje do trvalého eurovalu takmer 660 miliónov eur

Vklad do trvalého eurovalu bude splatný v piatich splátkach, pričom prvú z nich vo výške 131,84 milióna eur Slovensko zaplatí už 15 dní po vstupe zákona do platnosti.

Európska komisia schválila štátnu pomoc pre španielsku banku Bankia

Celkový objem záchranného balíka pre Bankiu zahrňuje zhruba 4,5 miliardy eur, ktoré do banky naliala vláda v roku 2010 a garancie v objeme 19 miliárd eur pre Bankiu a jej materskú spoločnosť BFA.

Japonci chceli kúpiť dva milióny emisných povoleniek po menej než eure

Informácie o cenách emisných povoleniek sa často neobjavujú, avšak zdroje z trhu uvádzajú, že od zavedenia prvých obchodov pred štyrmi rokmi sa väčšinou obchodovali v rozmedzí od 5 do 14 eur.

Na južnom Zemplíne sa začala žatva, úroda bude slabšia, ako vlani

Súkromne hospodáriaci roľník z Nižného Žipova v okrese Trebišov Miroslav Németh očakáva, že z jedného hektára sa mu podarí zobrať štyri až štyri a pol tony pšenice.

Neexistuje rýchle či jednoduché riešenie dlhovej krízy,tvrdí Merkelová

Merkelovej predchádzajúce vyhlásenie, že k emisii spoločných dlhopisov, tzv. eurobondov za jej života nedôjde, schladilo nádeje Talianska a Španielska na rýchle riešenie ich problémov.