Ekonomika

Kurz eura dnes vzrástol

Kurz eura sa vo štvrtok ráno zvýšil o 0,3 % a v priebehu obchodovania dosiahol nakrátko 1,1352 USD/EUR, čo bolo jeho štvordňové maximum.

Libra po rezignácii ministra pre brexit D. Raaba oslabila o 1 %

Raab v liste Mayovej uviedol, že sa nemôže zmieriť s podmienkami navrhovanej dohody o brexite, ktoré sú podľa neho nezlučiteľné so sľubmi, ktoré dala Konzervatívna strana občanom.

Tržby aj zisk Henkelu v 3. kvartáli vzrástli

Koncern potvrdil svoje usmernenie pre rok 2018 a očakáva rast predaja v rozmedzí od 2 % do 4 %.

Čína a USA obnovili rozhovory o obchode

Americký prezident D. Trump začiatkom tohto mesiaca po telefonickom rozhovore s čínskym prezidentom Si Ťin-pchinom povedal, že si myslí, že Washington by mohol dosiahnuť obchodnú dohodu s Pekingom.

D. Colebatch: Verejný cloud môže pomôcť štátu prinášať lepšie služby

Štátna správa by podľa neho mala vždy čerpať odborné znalosti od súkromného sektora, pretože má väčšie skúsenosti s využívaním cloudu.

Kazachstan buduje sociálny štát podľa škandinávskeho vzoru

V Kazachstane sa mení aj prístup k vzdelávaniu, aj keď súčasný model funguje úspešne.

J. Powell: Americká ekonomika je silná

Výhľad americkej ekonomiky je vo všeobecnosti optimistický, Powell však poukázal na možné problémy, ktoré môžu priniesť spomalenia hospodárskeho rastu v zahraničí a znižovanie fiškálnych stimulov.

Dobrá správa z Londýna o brexite nezvrátila zostupný trend v New Yorku

Do oznámenia stanoviska kabinetu Theresy Mayovej k návrhu sa Dow Jones Industrial Average (DJIA), hlavný index burzy, prepadol na 24.936 bodov.

Radíme: Vianočný príspevok nemožno exekvovať

Podľa druhu dôchodku v skupine exekučnou zrážkou krátených dôchodkov výrazne dominujú poberatelia starobného dôchodku, ktorí tvoria viac ako polovicu dôchodcov s exekučnou zrážkou.

Viac než 22.000 firiem SR môže byť ohrozených svojím najbližším okolím

Analýza ukázala, že s rastúcimi tržbami riziko klesá. Ale aj to, že najviac ohrozených podnikov je v Bratislavskom kraji.

Predaj nových áut v EÚ aj v októbri klesol, už druhý mesiac po sebe

Dôvodom bol slabší dopyt v Nemecku, Francúzsku, Taliansku a Španielsku.

J. Trudeau: Kanada bude pracovať s Čínou na dohode o voľnom obchode

Trudeau navštívil Peking vlani v decembri, ale obe strany sa nedokázali dohodnúť na začatí rozhovorov o dohode o voľnom obchode.

Ceny ropy opäť klesli

Od začiatku októbra sa ceny ropy znížili o približne štvrtinu, keďže ponuka stúpa, ale obchodníci očakávajú spomalenie dopytu spolu s ochladzovaním veľkých ekonomík.

Slovensko je na 35. mieste v rebríčku potravinovej bezpečnosti

V hodnotení disponibility potravín sa umiestnilo Slovensko na 31. priečke a v ich cenovej dostupnosti na 32. priečke. V kategórii Bezpečnosť a kvalita potravín obsadilo 47. miesto. ,aktualizované 

Pasažieri Air France prišli do Číny až po troch dňoch

Dlhé medzipristátie sa začalo v nedeľu, keď let spoločnosti Air France z Paríža do Šanghaja musel núdzovo pristáť vo východosibírskom meste Irkutsk, pretože v pilotnej kabíne bolo cítiť zápach dymu.

Tesla Elona Muska začne predávať Model 3 v Európe

Dodávky Modelu 3 zákazníkom v Európe by sa mali začať v prvej polovici nasledujúceho roka.