Ekonomika

Aj Porsche čelí možnej pokute v súvislosti s emisným škandálom

Vyšetrovatelia majú totiž podozrenie, že spoločnosť spáchala administratívny priestupok.

Shell sa dohodol na akvizícii spoločnosti sonnen

Táto dohoda podľa spoločnosti Shell urýchli schopnosť oboch firiem ponúkať inovatívne integrované služby v oblasti energetiky a riešenia pre nabíjanie elektromobilov.

Chovanec: SR chce kompromis pre priemysel pri ekologických cieľoch EÚ

Štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR uviedol, že jedným z hlavných bodov ministerských rokovaní bola vízia a stratégia EÚ, ako do roku 2050 dosiahnuť takzvanú uhlíkovú neutralitu

Dcérska spoločnosť Huawei: Kybernetická bezpečnosť sa nemá politizovať

Huawei čelí medzinárodnému tlaku a blokádam pre svoje väzby s čínskou vládou a pre podozrenie, že Peking by mohol použiť technológiu Huawei na špionáž.

Praet: ECB vyhodnotí stav a vyhliadky na poskytnutie úverov v eurozóne

Hlavný ekonóm ECB skonštatoval, že centrálna banka musí pozorne sledovať, ako sa jej menová politika prenáša do bankového systému.

Spolok farmárov Slovenska nepodporí aktívne traktorový protest

Spolok deklaroval, že pri podpore rôznych foriem prejavu nesúhlasu musí byť veľmi obozretný.

Odborári v energetike vstúpili do štrajkovej pohotovosti

Ako informovala hovorkyňa Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR Martina Nemethová, v rámci kolektívneho vyjednávania nedošlo k dohode na raste miezd na rok 2019.

EÚ povedala firmám, aby sa pripravili na väčšiu byrokraciu a náklady

Podľa eurokomisára pre hospodárstvo Moscoviciho sa riziko brexitu bez dohody zvyšuje, a ak sa tento scenár naplní, dôjde k okamžitému zavedeniu kontroly pohybu tovarov medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom.

ODBORÁRI V ENERGETIKE VSTÚPILI DO ŠTRAJKOVEJ POHOTOVOSTI

Správu aktualizujeme.

Honda sa chystá oznámiť zatvorenie svojho závodu v britskom Swindone

Honda vyrába v Swindone viac ako 100.000 modelov Civic pre globálny trh. Je to jej jediná továreň v Európskej únii (EÚ).

Uzbekistan zavedie najvyššiu bankovku v hodnote 100.000 somov

Bankovka bude prvým platidlom tohto stredoázijského štátu so špeciálnymi znakmi pre nevidiacich. Momentálne je najvyšším platidlom v Uzbekistane bankovka s hodnotou 50.000 somov.

Rezort výstavby: Obstaranie pri územnom plánovaní bude povinné

Návrh má definovať štruktúry a kompetencie verejnej správy v územnom plánovaní aj zjednodušené procesy v súvislosti s obstarávaním územnoplánovacích podkladov.

PRIESKUM: Obavy britských domácností o financie aj prácu vzrástli

Spotrebiteľské výdavky a silný trh práce boli pritom jediným jasným bodom v britskej ekonomike, ktorá v minulom roku spomalila a vykázala najslabší rast od roku 2012.

Železničné spoločnosti v Nemecku vyplatili odškodnenie 53,6 mil. eur

Výška vyplateného odškodnenia rastie preto, lebo čoraz viac cestujúcich využíva svoje právo. Vlani ho využilo 2,7 milióna cestujúcich.

EÚ zareaguje rýchlo, ak USA zavedú clá na dovoz áut z Únie

Európska únia dodrží svoje slovo, ak USA urobia to isté, uviedol hovorca Komisie Margaritis Schinas na tlačovej konferencii.

Kurz eura sa zvýšil

Po piatkovom (15. 2.) páde eura na päťmesačné minimum sa spoločná mena odrazila od dna vďaka lepšej nálade investorov, ktorí dúfajú, že USA a Čína ukončia obchodný konflikt.

Čistý zisk britského koncernu Reckitt Benckiser vlani výrazne klesol

Výrobca farmaceutík a spotrebného tovaru, okrem obuvi značky Scholl uviedol, že čistý zisk v minulom roku dosiahol 2,16 miliardy libier.

V Českej republike uvažujú o zavedení digitálnej dane

Digitálnou daňou by chcela česká ministerka získať do rozpočtu necelú miliardu Kč. Spolu s vyšším zdanením tabaku, tvrdého alkoholu a hazardu majú tieto príjmy zlepšiť rozpočet na rok 2020.

Súčasná slabá fáza rastu nemeckej ekonomiky bude pokračovať

V druhej polovici vlaňajška sa nemecká ekonomika takmer dostala do recesie. Po tom, ako hrubý domáci produkt (HDP) v treťom štvrťroku v porovnaní s druhým štvrťrokom klesol o 0,2 %.

Porsche upozorňuje Britov, že ceny áut môžu po brexite vzrásť o 10 %

Spoločnosť pre BBC uviedla, že jedným z možných výsledkov rokovaní o brexite je zavedenie dovozného cla na autá dovážané do Británie po 29. marci tohto roka až na úroveň 10 %.