< sekcia Fortunaliga

D. Streda nestrelila nováčikovi z Nitry gól, duel sa skončil remízou

Brankár Nitry Lukáš Hroššo Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Výborný výkon podal brankár Nitry Lukáš Hroššo.

Dunajská Streda 26. novembra (TASR) - Od začiatku sa hral bojovný futbal, ale prvá vážnejšia šanca prišla až v 21. minúte, keď z hranice pokutového územia poslal strelu na bránu Pačinda. V 28. minúte prešiel na pravej strane Živkovič, jeho strelu musel Hroššo vyraziť na roh. O minútu neskôr mal gól na hlave Ljubicic, po rohovom kope Kalmára hlavičkoval kapitán Dunajskej Streny na bránu, loptu však zázračne chytil Hroššo. V 32. minúte predviedli hráči DAC krásnu akciu, po osi Kalmár-Pačinda-Divkovič namieril posledný menovaný, no Hroššo bravúrne zakročil. V 40. minúte prišla opäť pekná akcia v podaní domácich, loptu vyviezol Ljubicic, po prihrávke vystrelil Pačinda, ale Hroššo opäť čaroval. V 44. minúte to skúšal strelou z hranice šestnástky Vida, ale brankár Nitry bol na pozore.

Druhý polčas začala lepšie Dunajská Streda, žlto-modrí neustále atakovali bránu hosti, ale bez gólového efektu. Prvá vážna šanca prišla zo strany Nitry, v 61. minúte Venclova strela letela tesne vedľa brány. V 80. minúte to skúšal Machovec, ale lopta letela vedľa. O dve minúty neskôr sa Kalmár predral do pokutového územia, strelu však obrana zblokovala. V poslednej minúte po rohovom kope Davisa hlavičkoval Pačinda tesne nad.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC Nitra 0:0

Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Mervó - Vencl, 8.727 divákov

DAC: Macej – Živkovič, Huk, Šatka, Davis – Ljubicic – Vida (68., Mervó), Kalmár, Simon (Aluku, 54.), Pačinda – Divkovič (81., Ashiru)

Nitra: Hroššo – Kuník, Križan, Vencl, Chovanec – Kóňa, Šimončič (73., Kotrík), Machovec – Valenta (Steinhübel, 56.), Balaj (83., Abrahám), Aurelien

Marco Rossi, tréner DAC: "Výsledok 0:0 sa môže vo futbale stať, môže sa vyskytnúť. Nechcem sa vyhovárať na podmienky, ale trávnik nebol ideálny. Súper prišiel s obrannou taktikou. Mali sme tri príležitostí, ak by sme dali gól, tak vyhráme. Musíme ísť ďalej."

Ivan Galád, tréner Nitry: "V dnešnom zápase, ale aj počas celej jeseni dokazujeme, že sme najlepšie brániace mužstvo v lige. Budeme sa snažiť, aby sme sa aj v ofenzíve zlepšili, aby sme dali viac gólov. Taktiku na dnešný zápas sme zvládli, mrzí ma, že sme neboli v ofenzíve efektívni."