< sekcia Fortunaliga

Slovan zvíťazil v Senici 3:1, Ružomberok doma s Košicami bez gólov

Slovanista Lester Peltier (vpravo) sa teší po góle so spoluhráčom Róbertom Vittekom v prvom zápase semifinále Slovenského pohára Slovnaft Cup FK Senica - ŠK Slovan Bratislava, 8. apríla 2014 v Senici. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Futbalisti Slovana si tak vytvorili v prvom zápase semifinále Slovenského pohára Slovnaft Cup veľmi nádejnú východiskovú pozíciu na postup do finále.

Senica 8. apríla (TASR) - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v úvodnom semifinálovom dueli Slovenského pohára Slovnaft Cup na pôde FK Senica 3:1. Pred odvetou, ktorá je na programe v utorok 15. apríla na Pasienkoch, si tak "belasí" vytvorili veľmi nádejnú východiskovú pozíciu na postup do finále.

V prvom semifinálovom meraní síl medzi Senicou a Slovanom sa pred zápasom strhla prietrž mračien, a tak sa hralo na šmyklovom teréne. Seničania začali trošku ustráchane a už v 17. minúte prehrávali 0:2. Najskôr otvoril skóre Vittek, ktorý v 14. minúte poslal po centri Milinkoviča z päťky loptu za chrbát Šullu. O tri minúty neskôr dostal Peltier ďalšiu peknú loptu za obranu a povedľa brankára domácich upravil na rozdiel dvoch gólov. Potom sa hra v poli vyrovnala a Senici sa podarilo do konca prvého dejstava znížiť. Po faule na Opielu v pokutovom území odpískal hlavný rozhodca v 31. minúte jedenástku, ktorú premenil Piroska.

V druhom polčase Slovan kontroloval priebeh hry a pridal ešte tretí gól. V 61. minúte zobral loptu neistému stopérovi Gavovi hosťujúci Soumah a svoj samostatný únik na Šullu okorenil gólom - 1:3. Brankár domácich následne podržal svoj tím ešte pri ďalších únikoch aktívneho Soumaha a striedajúceho Mészárosa. Slovan triumfoval na Záhorí po výsledku 3:1 a pred odvetou si vytvoril výbornú východiskovú pozíciu na postup do finále.

1. zápas semifinále SP, Slovnaft Cupu:

FK Senica - ŠK Slovan Bratislava 1:3 (1:2)

Góly: 31. Piroska (z 11 m) - 14. Vittek, 17. Peltier, 31. Soumah. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Piroska, Opiela - Milinkovič, Vittek, Gorosito, 1324 divákov

zostavy a striedania:

FK Senica: Šulla - Slinkin, Pavlík, Gava, Mazáň - Ventúra, Chvátal (70. Hiago) - Piroska, Opiela, Kalabiška (80. Ferenčík) - Irobiso (70. Kosorín)

ŠK Slovan Bratislava: Perniš - Bagayoko (78. Hudák), Gorosito, Niňaj, Vrablec - Bagi (70. Halenár) - Peltier (57. Mészáros), Grendel, Soumah, Milinkovič - Vittek

Jozef Valovič, tréner Slovana Bratislava: "Stretli sa dve mužstvá, ktoré patria medzi špičku corgoňligovej tabuľky. Pohár je iná súťaž. Našou taktikou bolo rozhodnúť tento dvojzápas už dnes. Chceli sme vyhrať ešte vyšším rozdielom, aby sme si zabezpečili postup. Mali sme dobrý vstup do zápasu. Po našich dvoch góloch sa súper chytil kontaktným. Po zmene strán otvorila Senica obranu. My sme si vypracovali aj ďalšie šance, no s výsledkom 1:3 som čiastočne spokojný."

Pavel Hapal, tréner Senice: "Nie som spokojný s výsledkom. Súperovi ale k nemu gratulujem, pretože si ho zaslúžil. Do zápasu sme vstúpili s tým, že chceme hrať zo zabezpečenej obrany. Bohužiaľ, dvakrát sme inkasovali. Spravili sme strašné individuálne chyby. Po kontaktnom góle na 1:2 sme nemali špatnú fázu hry, bolo to však málo. Takýmto spôsobom nemôžeme proti takému kvalitnému súperovi ako Slovan hrať."

xxxxxx

Ružomberok - Košice 0:0

Richard Bartoš z Ružomberka (uprostred), Ľubomír Korijkov (vpravo) a Martin Bukata (vľavo) z Košíc počas prvého zápasu semifinále Slovnaft Cup-u MFK Ružomberok - MFK Košice v utorok 8. apríla 2014 v Ružomberku.
Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v úvodnom semifinálovom dueli Slovenského pohára Slovnaft Cup na domácom trávniku s MFK Košice 0:0. Odvetný duel je na programe v utorok 15. apríla o 16.30 h v Košiciach. V prvom polčase 1513 divákov na štadióne pod Čebraťom veľa futbalovej krásy nevidelo. Lovásova strela bez väčšej razancie spoza hranice "veľkého vápna" len pozdravila košického gólmana Tofiloského, Zošákov pokus bol zblokovaný a Bartoš pálil nad. To bolo do prestávky v Ružomberku z ofenzívy všetko. Po zmene strán v 49. minúte prišiel prvý košický útočný záblesk, Novák potiahol loptu do domácej šestnástky, ale pri streleckom pokuse namieril presne do Kováča. V 59. minúte sa Šinglárom tiesnený Zreľák pretlačil až pred Tofiloského a ten reflexívne nohou zastavil loptu, ktorá by inak smerovala do siete.

O osem minút neskôr opäť Zreľák napriahol v sľubnej pozícii, lenže trafil iba jedného z Košičanov. V 71. minúte sa z osemnástich metrov prezentoval pekným pokusom Ďubek, Tofiloski bol znovu na mieste. Ružomberčania v druhom dejstve zvýšili aktivitu, vytvorili si tlak, ale obranný val východniarov spolu s brankárom odolával. V 84. minúte Tofiloski bez problémov skrotil aj Zošákov technický projektil. Úvodný semifinálový duel Slovnaft Cupu medzi Ružomberok a Košicami sa tak skončil bezgólovou remízou.

MFK Ružomberok – MFK Košice 0:0

Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Lovás, Zošák – Pačinda, Viazanko, 1513 divákov

MFK Ružomberok: Kováč – Nosek (78. Lupták), Kružliak, Adamovič, Maslo – R. Bartoš, M. Nagy – Zreľák, Zošák (89. Serečin), Lovás (57. Kotora) – Ďubek.

MFK Košice: Tofiloski – Kavka, Bašista, Sekulič – Korijkov, Šinglár – Viazanko, Bukata, Pačinda (70. Djordjevič) – Novák (90. Huk), Haskič (83. Ostojič)

Jozef Chovanec, tréner MFK Ružomberok: "Obe mužstvá cítili dôležitosť stretnutia. Vedeli, čo by znamenalo, keby inkasovali a tiež aj čo by znamenal každý strelený gól. Bol to taktický boj. Máme problémy so zostavou, hlavne v ofenzívnej časti, kde nám chýba potrebná kvalita."

Radoslav Látal, tréner MFK Košice: "Bolo to typické pohárové stretnutie. Málo šancí, nikto nechcel dostať gól. Myslím si, že séria sa bude rozhodovať u nás až do poslednej minúty. Každý vie, o čo sa hrá, a to aj bolo na ihrisku vidieť. My sme dobre bránili, nechceli sme inkasovať. Stále je to otvorené, päťdesiat na päťdesiat."