Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Barcelona prevalcovala treťoligistu, Pedrov tretí hetrik za Kataláncov

Futbalista Pedro Rodriguez z FC Barcelona Foto: FOTO TASR/AP

Tréner "Barcy" Luis Enrique poslal do hry "druhý sled", voľno dostali Lionel Messi, Neymar aj Luis Suarez.

Barcelona 17. decembra (TASR) - Futbalisti FC Barcelona si v utorňajšej odvete 16-finále Španielskeho kráľovského pohára schuti zastrieľali a treťoligovému klubu Huesca uštedrili debakel 8:1. Hetrikom sa blysol Pedro a po výhre 4:0 v prvom súboji Katalánci hladko postúpili do osemfinále.

Tréner "Barcy" Luis Enrique poslal do hry "druhý sled", voľno dostali Lionel Messi, Neymar aj Luis Suarez. Od začiatku nastúpil Pedro, ktorému sa podarilo streliť v drese Barcelony už jeho tretí hetrik. Po jeho dvoch úvodných góloch v 20. a 26. minúte sa medzi strelcov zapísali aj Sergi Roberto a Andres Iniesta, Pedro potom dovŕšil hetrik v 43. minúte. V druhom polčase domáci favorit pobavil divákov ešte troma ďalšími gólmi (Adriano, Adama Traore a Sandro Ramirez). Až v 86. minúte hostia strelili po rohu čestný gól Morenom, ktorý prekonal debutujúceho brankára Jordiho Masipu.

"Len ťažko si môžem predstaviť ešte lepší zápas, ako bol tento," spokojne povedal po jasnej záležitosti Enrique.