< sekcia Futbal

Rodina Berlusconiovcov predáva podiel v AC Miláno

Silvio Berlusconi Foto: TASR/AP Photo

Jedným z dôvodom je aj fakt, že AC sa v aktuálnej sezóne vôbec nedarí.

Miláno 2. apríla (TASR) - Rodina bývalého talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho oznámila, že v blízkom čase ponúkne na predaj 25-percentný podiel vo futbalovom klube AC Miláno. Berlusconi kúpil slávne mužstvo v roku 1986 a za jeho pôsobenia vo funkcii prezidenta sa "rossoneri" prepracovali medzi špičku európskeho klubového futbalu.

Dcéra bývalého politika Barbara Berlusconiová, ktorá zastáva na San Sire post šéfky exekutívy, na stredajšej tlačovej konferencii uviedla, že v snahe predať podiel vycestuje do Ázie a USA. Médiá na Apeninskom polostrove špekulovali o tomto ťahu už dlhšie. Jedným z dôvodom je aj fakt, že AC sa v aktuálnej sezóne vôbec nedarí. Zverencom trénera Clarenca Seedorfa patrí po 31 kolách v tabuľke Serie A so ziskom 42 bodov až 11. miesto.

Zahraničné investície nie sú v talianskom futbale rozšírené tak, ako je to napríklad v Anglicku alebo Francúzsku. Výnimkami sú Inter Miláno, ktorý ovláda indický obchodník Erick Thohir, a AS Rím patriaci americkým investorom na čele s Jamesom Pallottom.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.