Chelsea doma zdolala Newcastle, Manchester City zakopol vonku

Kapitán Chelsea John Terry . Foto: TASR/AP Photo

V záverečnom sobotňajšom zápase zvíťazil Crystal Palace nad Tottenhamom Hotspur 2:1.

Londýn 10. januára (TASR) - V úvodnom sobotňajšom zápase 21. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil FC Liverpool so slovenským stopérom Martinom Škrtelom v základnej zostave na ihrisku Sunderlandu 1:0. O jediný gól zápasu sa postaral po rýchlom protiútoku už v 9. minúte Lazar Markovič.

Kapitán FC Liverpool Steven Gerrard odohral v sobotňajšom víťaznom ligovom zápase iba prvý polčas.

Tridsaťštyriročný Gerrard, ktorý v lete prestupuje do LA Galaxy, nenastúpil na druhý polčas pre problémy s podkolennou šľachou. "Bolo to preventívne. Po lekárskej kontrole budeme vedieť ako na tom je," povedal tréner Liverpoolu Brendan Rodgers.

Manchester City iba remizoval na ihrisku Evertonu 1:1, keď na vedúci gól Fernandinha, ktorý v 74. min hlavou jemne posunul do siete loptu po centri Davida Silvu, odpovedal už o štyri minúty presnou hlavičkou Steven Naismith po voľnom priamom kope Leightona Bainesa. Od Citizens sa tak na čele tabuľky na rozdiel dvoch bodov odpútala FC Chelsea, ktorá na svojom trávniku zdolala Newcastle United po góloch Oscara a Diega Costu 2:0. Queens Park Rangers nebodoval ani v desiatom zápase na ihrisku súpera, keď prehral v Burnley 1:2.

V záverečnom sobotňajšom zápase zvíťazil Crystal Palace nad Tottenhamom Hotspur 2:1. "Kohúti" sa ujali vedenia v 49. minúte po presnej strele Harryho Kanea z hranice šestnástky, ale domáci v 69. min vyrovnali po premenenom pokutovom kope Dwighta Gayleho a víťazný obrat dokonal v 80. minúte po peknom sóle Adlena Guediouru presnou strelou Jason Puncheon.