< sekcia Futbal

Disciplinárna komisia zamietla odvolanie DAC, klubu odrátajú 6 bodov

Na snímke väčšinový akcionár futbalového klubu FK DAC Dunajská Streda 1904 Oszkár Világi počas tlačovej konferencie 4. marca 2014 v Dunajskej Strede. Foto: TASR/Martin Baumann

Okrem šesťbodového odpočtu udelila disciplinárka Dunajskej Strede aj pokutu 10.000 eur.

Bratislava 4. apríla (TASR) - Corgoňligový futbalový klub DAC Dunajská Streda s definitívnou platnosťou príde po skončení ročníka o šesť bodov. Odvolacia komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) zamietla odvolanie sa predstaviteľov DAC proti februárovému verdiktu disciplinárky a potvrdila pôvodný trest v súvislosti s prípadom korupcie a ovplyvňovania výsledkov zápasov najvyššej súťaže.

"Odvolanie FK DAC 1904 Dunajská Streda, a. s. proti rozhodnutiu Disciplinárnej komisie SFZ (U.č. 536) zamieta," píše sa v Úradnej správe, ktorú SFZ zverejnil v piatok na svojej oficiálnej stránke. Okrem šesťbodového odpočtu udelila disciplinárka Dunajskej Strede aj pokutu 10.000 eur. DAC sa momentálne nachádza v tabuľke Corgoň ligy na predposlednom 11. mieste s päťbodovým náskokom na FC Nitra.

Korupčná kauza vypukla v septembri minulého roka, keď po spoločnej česko-slovenskej policajnej akcii obvinili na Slovensku policajti z Národnej kriminálnej agentúry sedem ľudí. Štyria z nich boli hráčmi futbalového klubu DAC 1904 Dunajská Streda a traja bývalí slovenskí futbalisti. Obvinení boli z prijímania úplatkov a podplácania za ovplyvňovanie výsledkov zápasov. Z podplácania polícia obvinila bývalých hráčov Ivana Žigu, Róberta Ráka a Mariána Dirnbacha. Z prijímania úplatku boli obvinení dunajskostredskí futbalisti Michal Dian, Ivan Hodúr, Tomáš Huber a Marek Božoň.

Disciplinárka medzitým vyniesla tresty pre všetkých zainteresovaných v kauze. Najvyšší trest dostala dvojica v úlohe organizátorov korupčného správania Ivan Žiga a Marián Dirnbach. Obom zastavila činnosť na 25 rokov. Ďalší obvinení z ovplyvňovania zápasov Tomáš Huber, Michal Dian a Marek Božoň dostali stop na 18 rokov. Bývalému slovenskému reprezentantovi Ivanovi Hodúrovi zastavila disciplinárka činnosť na 14 rokov. DK SFZ nerozhodovala o treste pre ďalšieho obvineného Róberta Ráka, pretože hral pod kuratelou Rakúskeho futbalového zväzu. Rákovi medzičasom v Rakúsku tiež zastavili činnosť.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.