Utorok 30. apríl 2024Meniny má Anastázia

AS Rím vyhral na pôde Verony, Juventus nadelil Sassuolu sedem gólov

Futbalista AS Rím Alessandro Florenzi sa teší po výhre nad Veronou Foto: TASR/AP

Jediný presný zásah stretnutia padol už v úvodnej minúte, keď brankára domácich prekonal delovkou k pravej žrdi Cengiz Ünder.

Rím 4. februára (TASR) – V nedeľnom zápase 23. kola talianskej futbalovej Serie A si AS Rím odváža z Verony tri body po víťazstve nad miestnym Hellasom 1:0.

Jediný presný zásah stretnutia padol už v úvodnej minúte, keď brankára domácich prekonal delovkou v pravej žrdi Cengiz Ünder. Hellasu sa v druhom dejstve napriek početnej prevahe nepodarilo vypracovať žiadnu vážnejšiu gólovú príležitosť.

Favorizovaný Juventus Turín nadelil Sassuolu sedem gólov a neinkasoval ani jediný. Hetrikom sa v druhom dejstve zaskvel argentínsky útočník Gonzalo Higuain. "Stará dáma" preskočila v tabuľke vedúci Neapol, SSC však večer čaká zápas na ihrisku Beneventa.

Milánske AC si podelilo po remíze 1:1 body s Udinese. Centrovanú loptu si zrazil do vlastnej bránky gólman hostí Gianluigi Donnarumma.