PSG v šlágri večera zdolal Barcelonu, Xavi a Totti s rekordmi

Hráč Paríža SG Marco Verratti sa raduje z gólu na 2:1 v zápase F-skupiny 2. kola skupinovej fázy Ligy majstrov proti FC Barcelona 30. septembra 2014 v Paríži. Foto: TASR/AP

Duel Bayernu Mníchov s CSKA Moskva sa hral pred prázdnymi tribúnami.

Bratislava 30. septembra (TASR) - Futbalisti Paríž St. Germain vyhrali v utorňajšom šlágri Ligy majstrov 2014/2015 v Parku princov nad FC Barcelona 3:2. Kataláncom tak pripravili prvú prehru v prebiehajúcej sezóne a po druhom kole sú na čele tabuľky F-skupiny. V ďalšom pútavom dueli večera Manchester City v E-skupine remizoval doma s AS Rím 1:1.

Paríž dokázal proti Barcelone uspieť aj bez svojej najjagavejšej hviezdy Zlatana Ibrahimoviča. Domáci sa tešili už v 10. minúte, keď si po priamom kope stopér David Luiz v šestnástke spracoval loptu a ľavačkou pohotovo otvoril skóre. Už o necelé dve minúty neskôr si Lionel Messi narazil loptu s Iniestom a vyrovnal, ale polčasový náskok zariadil pre PSG hlavou po rohu Marco Verratti. Bezkrvne hrajúca Barcelona sa dostala ešte do výraznejších problémov po prestávke - Blaise Matuidi zvýšil v 54. minúte už na 3:1, no Neymar o niekoľko desiatok sekúnd opäť znížil na rozdiel gólu. Líder španielskej ligy sa ale na vyrovnanie nezmohol a tak sa do historických tabuliek aspoň zapísal Xavi Hernandez. Ten prišiel na ihrisko v 69. minúte a zaznamenal rekordný 143. štart v Lige majstrov. Dostal sa tak o jeden zápas pred bývalého útočníka Realu Madrid a Schalke 04 Raula. V druhom zápase skupiny APOEL Nikózia remizoval s Ajaxom Amsterdam 1:1.

Stopercentný Bayern

Hráč Bayernu Mníchov Arjen Robben (vpravo) a Georgij Šennikov z CSKA Moskva v zápase 2. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 30. septembra 2014 v Moskve. Duel sa hral pred prázdnymi tribúnami, pretože ruský klub pykal za opakované problémy s fanúšikmi.
Futbalisti Bayernu Mníchov sú v novom ročníku Ligy majstrov naďalej stopercentní a usadili sa na čele E-skupiny. Nemecký šampión potvrdil v úvodnom utorňajšom dueli E-skupiny úlohu favorita na ihrisku CSKA Moskva víťazstvom 1:0. Na konte tak má po dvoch kolách plný počet šiestich bodov, Moskovčania sa s nulou krčia na dne tabuľky. Bayern mal počas celého zápasu výraznú územnú prevahu a dominanciu v držaní lopty pretavil do úvodného gólu v 22. minúte. Po faule Maria Fernandesa na Maria Götzeho v šestnástke nasledoval pokutový kop a ten bezpečne premenil Thomas Müller. Ešte do prestávky premárnil dobrú šancu na vyrovnanie Ahmed Musa a Roman Jeremenko nastrelil brvno bránky Manuela Neuera. Aj po zmene strán ale boli herne lepší Bavori a tesný triumf si ustrážili. Bolo to pre nich jubilejné 100. víťazstvo v Lige majstrov. Duel sa hral pred prázdnymi tribúnami, pretože ruský klub pykal za opakované problémy s fanúšikmi.

Rím s bodom z horúcej anglickej pôdy

Sergio Agüero z Manchestru City strieľa gól z penalty v zápase E-skupiny 2. kola skupinovej fázy Ligy majstrov proti AS Rím 30. septembra 2014 v Manchestri.
V druhom utorňajšom zápase E-skupiny Manchester City remizoval s AS Rím 1:1. "Citizens" sa ujali vedenia vďaka penalte už v 4. minúte - Maicon bránil v hre Sergiovi Agüerovi a sám postihnutý premenil pokutový kop. Vzápätí mohol Maicon svoj zákrok odčiniť, ale z uhla trafil iba brvno bránky Joea Harta. Rimania sa ale dočkali v 23. minúte, keď rýchlu kontru zakončil rutinérsky Francesco Totti. Ten v sobotu oslávil svoje 38. narodeniny a o tri dni neskôr sa stal najstarším strelcom v histórii európskych súťaží. Z historickej tabuľky vymazal Ryana Giggsa, ktorý za Manchester United skóroval proti Benfice vo veku 37 rokov a 289 dní v septembri 2011. Skóre sa už do konca nezmenilo a Rím si tak vezie z "horúcej" anglickej pôdy cenný bod.

Trénerský mág s výhrou

Portugalský tréner Chelsea José Mourinho počas prvého zápasu semifinále futbalovej Ligy majstrov 2013/2014 Atletico Madrid - FC Chelsea Londýn na štadióne Vicenteho Calderona v Madride v utorok 22. apríla 2014.
Jose Mourinho oslávil návrat do rodného Portugalska víťazstvom. Kouč Chelsea Londýn sa v G-skupine na ihrisku Sportingu Lisabon tešil z tesného víťazstva 1:0, o ktoré sa postaral presnou hlavičkou v 34. minúte bývalý hráč Košíc Nemanja Matič. Kapitán hostí John Terry si na konto pripísal 100. štart v najprestížnejšej klubovej súťaži ako dvadsiaty hráč v poradí. Boj o osemfinále si komplikuje Schalke, ktoré doma nečakane iba remizovalo so slovinským Mariborom 1:1. Aspoň bod pre domácich zachránil po prestávke vyrovnávajúcim gólom holandský legionár Klaas-Jan Huntelaar, ale tribúny svojich miláčikov po konečnom hvizde vypískali.

Na čele H-skupiny je FC Porto, pretože v závere zachránilo remízu na Ukrajine so Šachtarom Doneck. Ten bol nútený pre napätú politicko-spoločenskú situáciu odohrať svoj domáci duel na západe krajiny v Ľvove a nad favoritom viedol v 89. minúte už 2:0. Potom ale prišli chvíle Jacksona Martineza, ktorý dvoma gólmi zariadil pre svoj tím bod. Hostia mohli mať zápas už skôr v rukách, no za bezgólového stavu v prvom polčase brankár Andrij Pjatov zneškodnil pokutový kop Yacine Brahimiho. O prekvapenie sa postarali hráči BATE Borisov. Premožiteľ bratislavského Slovana z play off zdolal trápiace sa Athletic Bilbao na svojom trávniku 2:1.

Fotogaléria:Utorňajšie zápasy futbalovej Ligy majstrov