Pondelok 6. máj 2024Meniny má Hermína

Real Madrid si schuti zastrieľal. Odniesla si to Granada

Futbalisti Realu Madrid Cristiano Ronaldo (uprostred) Marcelo (vpravo) a Francisco Roman "Isco" sa tešia po strelení gólu v zápase 17. kola španielskej futbalovej La Ligy Real Madrid - Granada v Madride Foto: TASR/AP

Atletico Madrid zvíťazilo na ihrisku Eibaru 2:0, keď o svojom triumfe rozhodlo v druhom polčase vďaka presným zásahom Saula Nigueza a Antoinea Griezmanna.

Madrid 7. januára (TASR) - V úvodnom sobotňajšom zápase 17. kola španielskej futbalovej La Ligy zvíťazil Real Madrid nad Granadou 5:0. "Biely balet" o svojom triume rozhodol už v prvom polčase, ktorý vďaka dvom gólom Isca a jednom Karima Benzemu a Cristiana Ronalda vyhral 4:0.

Real natiahol sériu bez prehry už na 39 súťažných zápasov v rade. Zverenci trénera Zinedina Zidana vyrovnali rekord ligového rivala FC Barcelona, ktorý môžu prekonať už vo štvrtok v osemfinálovej odvete Kráľovského pohára proti FC Sevilla.

"Hrali sme veľmi dobre. Sme radi, že do nového roku sme vykročili takýmto spôsobom. Vytvorili sme si veľké množstvo gólových príležitostí, nie všetky však skončili v sieti. Škoda, výsledok mohol byť ešte lichotivejší," povedal po zápase chorvátsky stredopoliar Luka Modrič.

Futbalista Realu Madrid Cristiano Ronaldo pózuje so svojimi štyrmi Zlatými loptami pred zápasom 17. kola španielskej La ligy proti Granade 7. januára 2017 v Madride.