Piatok 10. máj 2024Meniny má Viktória

Sparta vypadla z Mol Cupu, Slavia a Zlín postúpili do štvrťfinále

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

V drese Sparty odohrali celý zápas slovenskí reprezentanti Martin Dúbravka a Lukáš Štetina.

Praha 25. októbra (TASR) - Futbalisti Sparty Praha v stredu vypadli v osemfinále Českého pohára - Mol Cupu 2017/18. Na domácej pôde s rivalom Baníkom Ostrava uhrali remízu 2:2 po predĺžení (1:1 v riadnom hracom čase), no v jedenástkovom rozstrele prehrali 2:4. V drese Sparty odohrali celý zápas slovenskí reprezentanti Martin Dúbravka a Lukáš Štetina.

Do ďalšieho kola postúpila konkurenčná Slavia Praha, ktorá zvíťazila na pôde Jihlavy 3:1, keď otočila polčasový stav 0:1. V drese hostí odohral celý zápas Jakub Hromada, Miroslav Stoch bol na ihrisku do konca prvého polčasu. V domácich farbách sa predstavili Miroslav Keresteš, Matej Rakovan a od 65. minúty aj Jozef Urblík.

Ďalej prešiel aj obhajca titulu FC Fastav Zlín v základe s Róbertom Matejovom, keď po remíze na štadióne FC Vlašim 1:1 vyhral v jedenástkovom rozstrele 5:3.