Futbalisti Spartaka Trnava porazili Senicu 4:2

Na snímke vľavo hráč Trnavy Erik Sabo a hráč Podbrezovej Vratislav Greško a hráč Trnavy Martin Mikovič v zápase 27. kola futbalovej Fortuna ligy FC Spartak Trnava - ŽP Šport Podbrezová v Zlatých Moravciach v nedeľu 26. apríla 2015. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Trnava si tak vybojovala miesto v Európskej lige UEFA.

Zlaté Moravce 17. mája (TASR) - Miestenku v budúcom ročníku Európskej ligy UEFA si definitívne vybojovali futbalisti Spartaka Trnava, ktorí v prechodnom domove v Zlatých Moravciach zdolali v nedeľňajšom zápase 30. kola Fortuna ligy 2014/2015 tím Senice 4:2. Záhoráci sa od prehry vo finále Slovenského pohára (Slovnaft Cupu) s AS Trenčín trápia, z 5. priečky strácajú na Slovan Bratislava už osem bodov a pravdepodobne v novom ročníku budú hrať v európskom pohári na ich úkor "belasí".

Od úvodnej minúty sa hral mimoriadne ofenzívny futbal s množstvom gólových príležitostí na oboch stranách. Strelecký účet stretnutia otvoril vo 4. minúte Cleber, ktorý využil zmätky v pokutovom území hostí a prudkou strelou z 13 m nedal Šullovi šancu. Vyrovnanie mal na kopačke Kosorin v 9. minúte, keď obišiel aj Kelavu, ale v koncovke zlyhal. Už o 2 minúty sa opäť Kosorin rútil sám na Kelavu, ten však jeho strelu vyrazil na rohový kop. Druhý úder Spartaka prišiel v 17. minúte, keď Sabo vysunul Clebera a ten s prehľadom poslal loptu za Šullov chrbát. Už o minútu sa v čistej pozícii ocitol Pittner, ale gólovú strelu z bránkovej čiary odvrátil Nikolič. Skóre sa opäť menilo v 25. minúte, keď po prihrávke Clebera Mikovič parádne trafil dolný roh Šullovej brány. Strelecký koncert Spartaka v prvom polčase po akcii Vlaska a centri Janečku ukončil prudkou strelou z uhla v 41. minúte svojím druhým gólom Mikovič.

Do 2. polčasu vstúpili aktívnejšie Záhoráci. V 46. minúte hneď po rozohrávke zo stredového kruhu sa k lopte dostal Kalabiška a zoči-voči Kelavovi sa nemýlil - 4:1. V 56. minúte sa prezentoval parádnou strelou Hlinka, ale pozorný Šulla jeho strelu zneškodnil. V 67. minúte Krč nabil Hlohovskému, Kelava si však s jeho strelou poradil. Prebiehala 72. minúta, Hlohovský rozohral štandardnú situáciu, po závare v malom vápne sa k lopte dostal Pillár a strelou zblízka prekonal Kelavu. V 81. minúte Mikovičovu strelu z ostrého uhla Šulla vyrazil. V závere spartakovci drámu nepripustili, a tak si zaslúžene pripísali víťazstvo.

Hlasy trénerov:

Juraj Jarábek, tréner Trnavy: "Toto víťazstvo venujeme nášmu majiteľovi. Už po druhý raz v rade sme sa prebojovali do Európskej ligy. Prvý polčas z našej strany bol veľmi dobrý, po zmene strán to už bolo horšie. Stretnutie bolo dobré, chýbala mu len lepšia divácka kulisa."

Eduard Pagáč, tréner Senice: "Tento zápas rozdelím na úseky, keď sme neboli efektívni a keď sme boli efektívni. Prvý polčas sme mali príležitosti, gól sme však nedali, naopak, po zmene strán sme boli dvakrát úspešní. Myslím si, že tento zápas musel divákov baviť."

FC Spartak Trnava - FK Senica 4:2 (4:0)

Góly: 4. a 17. Cleber, 25. a 41. Mikovič - 46. Kalabiška, 72. Pillár. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Kosorin (Senica), 1211 divákov.

Zostavy a striedania:
FC Spartak Trnava: Kelava – Janečka, Nikolič, Greššák, Čonka – Hlinka (60. Casado) - Mikovič, Vlasko, Sabo, Cleber (83. Bortel) - Vojtuš (73. Vyskočil)
FK Senica: Šulla – Pittner, Pavlík, Pillár, Privrel - Hušek - Dolný (64. Mráz), Hlohovský, Krč (79. Komara), Kalabiška - Kosorin.

SOBOTA:

ŠK Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)
Gól: 46. Soumah. Rozhodoval: Glova, ŽK: Vajda (Dukla), 868 divákov.
ŠK Slovan Bratislava: Krnáč – Gorosito, Niňaj, Saláta, Čikoš – Milinkovič, Simović, Oršula (74. Záhumenský), Soumah (90.+2 Ďuriš) - Mészáros, Peltier (78. Gašparovič),
FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Vajda (49. Gálik), Had, de Vito, Kupec - Snitka - Kapor, Rejdovian, Willwéber (62. Polievka), Savič - Šovčík (73. Fajčík)

AS Trenčín - Spartak Myjava 3:1 (1:1)
Góly: 29. Rundič (z 11 m), 55. Jairo, 78. Koolwijk - 37. Marček. Rozhodoval: Michlian, ŽK: Marček, Častulín, ČK: 26. Urminský (Myjava), 2912 divákov.
zostavy a striedania:
AS Trenčín: Šemrinec – Čögley, Ramon, Rundič, Madu - Lobotka - Guba, Bero (86. Kleščík), Rabiu (77. Koolwijk), Van Kessel - Jairo (83. Mondek)
Spartak Myjava: Urminský – Kolár, Jánošík, Častulín, Švec (27. Solnička) – Marček, Bílovský – Daniel, Pekár, Cypris - Kuzma

ŽP Šport Podbrezová - ViOn Zl. Moravce 0:2 (0:0)
Góly: 59. Pintér, 84. Mance. Rozhodca Sedlák, ŽK: Vaščák - Charizopulos, Tipurič, 1475 divákov
ŽP Šport Podbrezová: Baláž - Migaľa, Nosko, Kupčík, Greško - Podio - Šlapák (56. J. Pančík), Kochan (76. Richnák), Nworah - Vaščák, Škutka (68. Gál-Andrezly)
ViOn Zl. Moravce: Kováč - Pavlenda, Tipurič, Pintér, Chren - Charizopulos - Orávik, Sabo, Karaš (81. Mance), Mazan (87. Vrablec) - Mikinič (90. Kirilins)

DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina 0:1 (0:0)
Gól: 56. Čmelík. Rozhodca: Hrčka, ŽK: Ljubičič, Szarka - Letič, ČK: 55. Letič po druhej ŽK, 81. Vavro za hrubý faul (obaja Žilina), 2585 divákov.
DAC Dunajská Streda: Polaček - Štepanovský, Kwin, M. Tóth, Szabó - Ljubičič (74. Krišto) - Ľupták, Sarr (81. Horváth), Straka, Brašeň (67. Sabler) - Szarka
MŠK Žilina: Volešák - Mabouka, Vavro, Škriniar, Letič - Pečovský - Káčer, Lupčo (46. Škvarka, 52. Hučko), Čmelík, Mihalík (81. Piaček) - Jelič

MFK Ružomberok - MFK Košice 1:0 (1:0) - hralo sa 28. marca
Gól: 12. Lovás. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Boszorád, Rosa, J. Maslo - Ostojič, 1687 divákov.
Ružomberok: M. Nikolič - Boszorád, Maslo, Rosa, Dagbašjan - Nagy, Zošák (30. Almaský), Gerát (86. Vavrík), Sapara, Lovás (70. Janič) - Masaryk
Košice: Stijakovič - M. Tóth (77. Gáll), Sekulič, Ostojič, Dordevič - Šinglár, Korijkov, Novák (66. Horodník), Dimun - Pačinda Diaby