Guédé prihral na víťazný gól Freiburgu s majstrovským Bayernom

Slovenský hráč Freiburgu Karim Guédé (v strede) v súboji s Juanom Bernatom z Bayernu Mníchov vo futbalovom zápase nemeckej Bundesligy SC Freiburg - Bayern Mníchov vo Freiburgu 16. mája 2015. Foto: TASR/AP

Bavori prehrali tretí ligový zápas za sebou.

Berlín 16. mája (TASR) - Nemecký futbalový šampión Bayern Mníchov prehral v sobotňajšom zápase 33. kola Bundesligy na ihrisku SC Freiburg 1:2. V drese domácich odohral slovenský reprezentant Karim Guédé celé stretnutie a videl aj ŽK. Práve Guédé v 89. minúte prihral na víťazný a nesmierne dôležitý gól v boji o záchranu Nilsovi Petersenovi. Bavori prehrali tretí ligový zápas za sebou.

Hertha Berlín s obrancom Petrom Pekaríkom remizovala doma s Eintrachtom Frankfurt bez gólov, Slovák odohral celý zápas. Kolín, v drese ktorého naskočil do súboja v 55. minúte slovenský legionár Dušan Švento prehral na štadióne Mainzu 0:2.

Hráči Borussie Mönchengladbach v predposlednom kole vyhrali v Brémach 2:0 a prvýkrát si zaistili priamu miestenku do skupinovej fázy prestížnej Ligy majstrov 2015/2016. Z tretieho miesta už M'Gladbach nemôže zosadiť štvrtý Bayer Leverkusen. "Farmaceuti" majú isté predkolo LM. Európsku ligu UEFA 2015/2016 si vybojovalo Schalke 04 Gelsenkirchen výhrou 1:0 nad Paderbornom, ktorý je posledný.

Bundesliga - 33. kolo:

SC Freiburg - Bayern Mníchov 2:1 (1:1)

Góly: 33. Mehmedi, 89. Petersen - 13. Schweinsteiger, 24.000 divákov.

/K. Guédé (Freiburg) odohral celý zápas, prihral na gól + ŽK/

Schalke 04 - SC Paderborn 1:0 (0:0)

Gól: 89. Hünemeier (vlastný), 61.000 divákov.

Werder Brémy - Borussia Mönchengladbach 0:2 (0:0)

Góly: 53. a 86. Raffael, 42.000 divákov.

Hertha Berlín - Eintracht Frankfurt 0:0

60.000 divákov.

/P. Pekarík (Hertha) odohral celý zápas + ŽK/

FSV Mainz 05 - 1. FC Kolín 2:0 (0:0)

Góly: 47. Koo, 83. Samperio, 34.000 divákov.

/D. Švento (Kolín) nastúpil v 55. min./

VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund 2:1 (1:1)

Góly: 1. Caligiuri, 49. Naldo - 11. Aubameyang (z 11 m), 27.000 divákov.

FC Augsburg - Hannover 96 1:2 (1:1)

Góly: 30. Hitz (z 11 m) - 24. a 55. Stindl, ČK: 90.+1 Verhaegh, 90.+5 Bobadilla - 77. Sakai, 30.660 divákov.

Bayer Leverkusen - 1899 Hoffenheim 2:0 (1:0)

Góly: 45.+1 Calhanoglu, 61. Kießling, 23.000 divákov.

VfB Stuttgart - Hamburger SV 2:1 (2:1)

Góly: 27. Gentner, 35. Harnik - 12. Kačar, 60.000 divákov.