Štvrtok 9. máj 2024Meniny má Roland

Leverkusen zdolal Bayern Mníchov a Dortmund remizoval s Frankfurtom

Na snímke futbalista Leverkusenu Lucas Alario, vľavo, a hráč Bayernu Leon Goretzka v súboji o loptu počas zápasu. Foto: TASR/AP

Obhajca titulu a prenasledovateľ Dortmundu Bayern Mníchov nečakane prehral na ihrisku Bayeru Leverkusen 1:3.

Mníchov 2. februára (TASR) - Líder tabuľky nemeckej bundesligy Borussia Dortmund remizoval v sobotňajšom zápase 20. kola na ihrisku Eintrachtu Frankfurt 1:1.

Dortmund sa ujal vedenia v 22. minúte, keď sa po individuálnej akcii Raphaela Guerreira gólovo presadil Marco Reus. Za domácich vyrovnal v 36. minúte Luka Jovič. Obhajca titulu a prenasledovateľ Dortmundu Bayern Mníchov nečakane prehral na ihrisku Bayeru Leverkusen 1:3. Bavori sa síce ujali vedenia v 41. minúte zásluhou Leona Goretzku, ale Leverkusen dokázal po zmene strán otočiť skóre zápasu, keď sa strelecky presadili Leon Bailey, Kevin Volland a Lucas Alario. Bayern tak stráca na Dortmund už sedem bodov.

Hertha Berlín, v základnej zostave s Ondrejom Dudom, prehrala s Wolfsburgom 0:1, keď jediný gól duelu strelil Wout Werghorst. 1. FC Norimberg, za ktorý odohral celý zápas Adam Zreľák, remizoval s Werderom Brémy 1:1.

V záverečnom sobotňajšom zápase zvíťazila Borussia Mönchengladbach na ihrisku Schalke 04 0:2 a vďaka lepšiemu skóre sa v tabuľke bundesligy dostala na 2. miesto pred mníchovský Bayern.