Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Hráč Manchesteru United Wayne Rooney oslavuje gól do bránky FC Bruggy vo futbalovom zápase odvety play off Ligy majstrov FC Bruggy - Manchester United v Bruggách 26. augusta 2015. Foto: TASR/AP/Laurent Dubrule

Manchester vstupoval do odvety v Bruggách s postupovými tromfami.

Bratislava 27. augusta (TASR) - Futbalisti Manchestru United suverénnym spôsobom postúpili do skupinovej fázy Ligy majstrov 2015/2016. V stredajšej odvete play off zvíťazili favorizovaní zverenci trénera Louisa van Gaala nad belgickým FC Bruggy 4:0, pričom aj prvý duel sa skončil výhrou anglického tímu v pomere 3:1.

Do hlavnej fázy prestížnej súťaže sa premiérovo prebojovali hráči majstra Kazachstanu FC Astana, ktorí po domácom víťazstve 1:0 nad APOEL Nikózia uspeli na Afroditinom ostrove a uhrali postupovú remízu 1:1. V elitnej súťaži si zahrajú aj Bayer Leverkusen, CSKA Moskva a BATE Borisov.

Manchester vstupoval do odvety v Bruggách s postupovými tromfami a v 20. minúte priblížil "červených diablov" k účasti v skupinovej fáze zobudený kanonier Wayne Rooney. Reprezentačný útočník Albiónu odklial svoje gólové suchoty, ktoré trvali od 12. apríla celkovo 878 minút. ManU bol lepším tímom, ale ďalšie presné zásahy pridal až po prestávke, keď sa v 49. a 57. minúte presadil Rooney a zavŕšil hetrik. V 63. minúte Ander Herrera zvýšil už na 4:0 a domáci boli zrelí na uterák. V 81. minúte po ruke v šestnástke dostali hostia výhodu jedenástky, Javier Hernandez však piaty klinec do ich rakvy nezatĺkol, napriek tomu sa United po presvedčivom výkone kvalifikovali ďalej.

Lazio Rím nepretavilo nádejnú domácu výhru 1:0 nad Bayerom Leverkusenom v postup. Na pôde nemeckého súpera podľahlo 0:3 a bude účinkovať iba v skupine Európskej ligy UEFA. Snahu Rimanov výrazne zabrzdilo vylúčenie Mauricia v 68. minúte a v 88. minúte pochoval ich nádeje Karim Bellarabi.

Moskovský CSKA bol na hrane vypadnutia. Po prehre 1:2 v Lisabone inkasoval v domácej odvete ako prvý, po zmene strán ho však vrátil do hry dvoma gólmi útočník z Pobrežia Slonoviny Seydou Doumbia a v 85. minúte rozhodol o fantastickom obrate ruského tímu ďalší africký legionár - Nigérijčan Ahmed Musa.

Žreb skupín LM sa uskutoční 27. augusta o 17.45 SELČ v Monacu, skupiny EL sa budú losovať o deň neskôr. Tento ročník je už 61. v elitnej európskej súťaži, resp. 24. odkedy UEFA zaviedla Ligu majstrov. Finále sa bude hrať v Miláne na San Sire v sobotu 28. mája 2016.