Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

Majster Atletico Madrid vyhral na ihrisku Elche v 14. kole La Ligy

Hráči tímu Atletico Madrid Foto: TASR/AP

Atletico v tabuľke poskočilo na druhé miesto s 32 bodmi.

Madrid 6. decembra (TASR) - Futbalisti Realu Madrid vyrovnali po sobotňajšom 14. kole španielskej La Ligy ďalší rekord, keď po domácom triumfe nad Celtou Vigo 3:0 vyhrali už v osemnástom súťažnom zápase za sebou. Takú bilanciu má iba FC Barcelona, ktorej sa to podarilo v sezóne 2005/2006.

Na štadióne Santiaga Bernabeua rozhodol jediný strelec Cristiano Ronaldo, ktorý v 36. minúte premenil pokutový kop, v 65. minúte zvýšil na 2:0 a v 82. minúte dovŕšil čistý hetrik. Najlepší hráč sveta podľa FIFA strelil v tejto sezóne v lige už 23 gólov. Podľa agentúry Reuters strelil CR7 už jeho rekordný 23. hetrik v La Lige.

"Biely balet" môže rekord rivala prekonať v záverečnom zápase 6. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2014/2015, keď v utorok 9. decembra hostí bulharského majstra Ludogorec Razgrad.

V úvodnom sobotňajšom zápase vyhralo majstrovské Atletico Madrid na pôde Elche 2:0. Góly mužstva argentínskeho kouča Diega Simeoneho strelili Jose Maria Gimenez a Mario Mandžukič. V druhom zápase soboty nováčik Cordoba vyhrala prvý zápas v sezóne, keď domáci Athletic Bilbao pokorila 1:0. Ukončila tak 42-ročné čakanie na výhru medzi španielskou elitou, keď naposledy účinkovala v najvyššej súťaži v roku 1972.

Po výhre nad Celtou je Real stále lídrom tabuľky, pred druhým Atleticom má náskok 4 bodov. Tretia FC Barcelona má na konte 31 bodov a zápas k dobru.