Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Neapol bez zraneného Hamšíka zdolal Bolognu 3:2

Na archívnej snímke Marek Hamšík. Foto: TASR/AP

Juventus si na čele tabuľky udržal deväťbodový náskok pred Neapolom, SSC bez zraneného slovenského stredopoliara Mareka Hamšíka zdolal Bolognu 3:2.

Rím 29. decembra (TASR) - Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v sobotňajšom domácom zápase talianskej Serie A nad Sampdoriou Janov 2:1. Oba góly "starej dámy" strelil Cristiano Ronaldo, druhý z pokutového kopu.

Z penalty skórovali aj hostia, Fabio Quagliarella z nej v 33. minúte vyrovnal na 1:1. Bola to odpoveď na úvodný Ronaldov zásah z 2. minúty, Portugalčan prekonal brankára Emila Audera strelou z hranice šestnástky. V závere síce Sampdoria rozvlnila sieť po strele Saponaru, ale po konzultácii s VAR arbiter neuznal gól pre ofsajd.

Juventus si na čele tabuľky udržal deväťbodový náskok pred Neapolom, SSC bez zraneného slovenského stredopoliara Mareka Hamšíka zdolal Bolognu 3:2. V ďalšom zápase triumfoval Inter Miláno na pôde Empoli 1:0. Slovenský obranca Milan Škriniar odohral za hostí celý zápas.