Neapol bez Hamšíka zdolal Young Boys Bern 3:0, hetrik de Guzmana

Futbalista Neapolu Jonathan de Guzman (vpravo) sa teší po strelení hetriku Foto: TASR/AP

Neapol odplatil súperovi prehru 0:2 zo švajčiarskej umelej trávy.

Neapol 6. novembra (TASR) - Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v 4. kole skupinovej fázy Európskej ligy nad Young Boys Bern 3:0 vďaka hetriku Jonathana de Guzmana a posilnili si šance na postup do šestnásťfinále. Domáci nastúpili bez svojho kapitána Mareka Hamšíka, slovenský reprezentant mal v uplynulých dňoch horúčku.

V prvom polčase si Neapolčania dlho nevedeli poradiť s výborným brankárom Mvogom, no v druhej minúte nadstaveného času sa napokon ujali vedenia, keď de Guzman trafil z hranice šestnástky do šibenice. V druhom polčase pridal holandský stredopoliar ďalšie dva góly.

Neapol odplatil súperovi prehru 0:2 zo švajčiarskej umelej trávy. V tabuľke I-skupiny sa so ziskom deviatich bodov dostal na druhé miesto za Spartu Praha, ktorá vyhrala na Letnej nad Slovanom Bratislava 4:0.