Neapol padol v Berne 0:2, Young Boys sa stali lídrom I-skupiny

Hráč Neapolu Goekhan Inler bojuje o loptu s Milanom Viloticduringom z Bernu. Foto: TASR/AP

Futbalisti bundesligového VfL Wolfsburg zvíťazili na pôde ruského FK Krasnodar 4:2. V tabuľke H-skupiny zaknihovali zverenci trénera Dietera Heckinga prvú výhru a na konte majú 4 body.

Bratislava 23. októbra (TASR) - Futbalisti švajčiarskeho Young Boys Bern zvíťazili vo štvrtkovom zápase 3. kola I-skupiny Európskej ligy UEFA 2014/2015 na domácom štadióne nad SSC Neapol 2:0. V skupine, v ktorej účinkujú aj Slovan Bratislava a Sparta Praha, zaknihovali druhú výhru a poskočili na prvé miesto práve pred SSC.

Španielsky tréner talianskeho klubu Rafael Benitez do základnej zostavy nezaradil Mareka Hamšíka, ktorý nastúpil až v 62. minúte. Na umelej tráve v Berne sa domáci pustili do favorita bez rešpektu a v 14. minúte mohol hlavičkou otvoriť skóre útočník Hoarau. Hostia potom prebrali opraty, vytvorili si prevahu a pohrozili šancami Mertensa a Zapatu, ale polčas skončil bez gólov. No krátko po zmene strán udreli zverenci domáceho lodivoda Uliho Forteho, keď Hoarau strelou k ľavej žrdi otvoril skóre. Neapol tlačil, prišli Hamšík, Callejon aj Higuain, no SSC sa nevedelo presadiť. V 80. minúte síce hostia dali gól, ale Callejon ho dosiahol z ofsajdu. Neapol bol v kŕči a v nadstavenom čase inkasoval ešte aj z kopačky striedajúceho Bertoneho

Futbalisti bundesligového VfL Wolfsburg zvíťazili na pôde ruského FK Krasnodar 4:2. V tabuľke H-skupiny zaknihovali zverenci trénera Dietera Heckinga prvú výhru a na konte majú 4 body. Krasnodar klesol na poslednú pozíciu, má dva body za dve remízy. V ďalšom súboji tejto skupiny francúzsky OSC Lille remizoval s anglickým FC Everton 0:0.

V ďalších súbojoch Rijeka zdolala Feyenoord v G-skupine 3:1 a preskočila ho v tabuľke. V rovnakej skupine obhajca FC Sevilla remizoval na ihrisku Standardu Liege bez gólov.

Európska liga UEFA 2014/2015 - 3. kolo:

I-skupina:

Young Boys Bern - SSC Neapol 2:0 (0:0)

Góly: 52. Hoarau, 90.+2 Bertone, ŽK: Vilotič, Lecjaks, Sanogo - Ghoulam, Jorginho. Rozhodoval: Buquet (Fr.)

zostavy a striedania:

YYB: Mvogo - Sutter, Vilotič, von Bergen, Lecjaks - Sanogo, Lajič - Steffen (90.+3 Nikci), Kubo (71. Bertone), Nuzzolo (86. Rochat) - Hoarau

SSC: Cabral - Maggio, Albiol, Henrique, Ghoulam - de Guzman (84. Higuain), Jorginho (75. Callejon), Inler, Mertens - Michu (62. HAMŠÍK) - Zapata

H-skupina:

FK Krasnodar - VfL Wolfsburg 2:4 (0:1)

Góly: 51. Granqvist (z 11 m), 86. Wanderson - 46. a 80. de Bruyne, 37. Granqvist (vlastný), 64. Gustavo

Lille - FC Everton 0:0