Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Pekaríkova Hertha s prehrou, Šesták zachránil remízu pre Bochum

lovenský hráč Herthy BSC Berlín Peter Pekarík (vzadu) v súboji s Leonardom Bittencourtom z Hannoveru 96 vo futbalovom zápase nemeckej Bundesligy v Berlíne 7. novembra 2014. Foto: TASR/AP

Slovenský futbalový reprezentant prišiel na ihrisko iba päť minút pred streleným gólom v zápase druhej nemeckej ligy.

Mníchov 7. novembra (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Šesták zariadil vyrovnávajúcim gólom na 2:2 v 89. minúte cenný bod pre VfL Bochum v 13. kole druhej nemeckej bundesligy na ihrisku 1. FC Kaisterslautern.

Šesták prišiel na ihrisko ako striedajúci hráč iba päť minút predtým. Pre Bochum, ktorý figuruje na 10. mieste tabuľky, je to už siedmy nerozhodný výsledok v prebiehajúcej ligovej sezóne.

Futbalisti Herthy Berlín prehrali v piatkovom dueli 11. kola nemeckej bundesligy doma s Hannoverom 0:2. Za domácich odohral celý zápas slovenský obranca Peter Pekarík.