< sekcia Futbal

Podozrivý zo zabitia švédskeho fanúšika zostáva vo väzbe

Polícia zadržiava fanúšikov po zápase Djurgardenu proti Helsingborgu Foto: TASR/AP

Štyridsaťtriročný priaznivec Djurgardenu utrpel pred zápasom úvodného kola švédskej ligy proti Helsingborgu po napadnutí vážne zranenia hlavy.

Štokholm 3. apríla (TASR) - Súd v Helsingborgu nariadil väzbu muža, ktorý je podozrivý z napadnutia a zabitia futbalového fanúšika. Muž všetky obvinenia poprel, informovala agentúra AP.

Dvadsaťosemročný muž z juhošvédskeho mesta Helsingborg sa prihlásil na polícii v pondelok večer a po výsluchu ostal vo väzbe. Tragický incident sa odohral v nedeľu. Štyridsaťtriročný priaznivec Djurgardenu utrpel pred zápasom úvodného kola švédskej ligy proti Helsingborgu po napadnutí vážne zranenia hlavy. Lekárom sa ho nepodarilo zachrániť a v nemocnici napokon zomrel.

Informácie o smrti fanúšika sa začali šíriť štadiónom približne po štyridsiatich minútach hry a spôsobili, že na hraciu plochu vtrhli priaznivci Djurgardenu. Rozhodca Martin Hansson poslal hráčov oboch tímov v 42. minúte za stavu 1:1 do šatní a v napätej atmosfére kompetentní rozhodli, že sa v zápase nebude pokračovať.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.