Liverpool je v tabuľke druhý, Chelsea vyhrala vďaka hetriku Schürrleho

Slovenský reprezentant a obranca FC Liverpool Martin Škrtel (vpravo) a hráč Southamptonu Jay Rodriguez v zápase 28. kola anglickej futbalovej Premier League FC Southampton - FC Liverpool v sobotu 1. marca 2014. FOTO TASR/AP

O výhre Evertonu nad West Ham United 1:0 rozhodol v 81. min navrátilec po zranení Belgičan Romelu Lukaku.

Londýn 1. marca (TASR) - V 28. kole anglickej futbalovej Premier League zvíťazil líder tabuľky FC Chelsea na ihrisku Fulhamu 3:1 vďaka čistému hetriku nemeckého reprezentanta Andreho Schürrleho v rozpätí 16 minút. Prenasledovateľ "The Blues" londýnsky Arsenal zaváhal na ihrisku Stoke City a po góle Jonathana Waltersa z pokutového kopu odišiel naprázdno. O výhre Evertonu nad West Ham United 1:0 rozhodol v 81. min navrátilec po zranení Belgičan Romelu Lukaku.

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu zvíťazil FC Liverpool, v základnej zostave so slovenským reprezentantom Martinom Škrtelom, na ihrisku Southamptonu 3:0. Hostia sa ujali vedenia v 16. min, keď nedorozumenie v obrane domácich využil Luisa Suarez. Druhý gól Liverpoolu strelil po minúte pobytu na ihrisku striedajúci Raheem Sterling a definitívnu podobu výsledku dal v nadstavenom čase z pokutového kopu Steven Gerrard. Vďaka tejto výhre sa "The Reds" dostali lepším skóre na druhé miesto tabuľky pred Arsenal.

Výsledky:

Stoke City - Arsenal 1:0 (0:0)
Gól: 76. (z pok. kopu) Walters. 26.711 divákov.

Hull City - Newcastle United 1:4 (0:2)
Góly: 46. Davies - 10., 55. Sissoko, 42. Remy, 90.+3 Anita. 24.000 divákov.

Everton - West Ham United 1:0 (0:0)
Gól: 81. Lukaku. 38.286 divákov.

Fulham - Chelsea 1:3 (0:0)
Góly: 74. Heitinga - 52., 65., 68. Schürrle. 24.000 divákov.

Southampton - FC Liverpool 0:3 (0:1)
Gól: 16. Suarez, 58. Sterling, 90.+5 (z pok. kopu) Gerrard. M. Škrtel (Liverpool) hral celý zápas. 31.659 divákov.