ŠK Slovan zdolal v dohrávke 10. kola Zlaté Moravce 2:1

Archívne foto Foto: TASR/Michal Svítok

Slovan sa vďaka tomuto víťazstvu posunul v tabuľke na piate miesto.

Bratislava 3. decembra (TASR) - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v stredajšom dohrávanom stretnutí 10. kola Fortuna ligy nad FC ViOn Zlaté Moravce 2:1 a v tabuľke poskočili na piate miesto.

Slovan povzbudený triumfom v Banskej Bystrici začal aktívne a pred biednou návštevou sa na Pasienkoch rýchlo ujal vedenia. Zlú rozohrávku hostí vystihol Milinkovič a samostatné sólo takmer od polovice ihriska zakončil presnou strelou k pravej žrdi - 1:0. Belasí potom zatlačili súpera pred ich šestnástku a vytvorili si viacero sľubných príležitostí. V 18. minúte fauloval v pokutovom území Čikoša stredopoliar hostí Charizopulos a hlavný rozhodca Valášek ukázal na biely bod. Z nariadeného pokutového kopu sa nemýlil Milinkovič, ktorý prekonal Kováča presnou strelou do pravého dolného rohu brány ViOn-u. V 25. minúte mohol byť rozdiel už trojgólový, ale Kubík po prihrávke Peltiera mieril z päťky vysoko nad. O dve minúty neskôr mohli hostia znížiť, keď po rohovom kope nebezpečne hlavičkoval Nikolič. Jeho pokus s problémami zastavila až obrana Slovana, ViOn neuspel s reklamáciou ruky Hudáka.

Po zmene strán tempo hry upadlo do priemeru. Slovan pozorne bránil dvojgólový náskok, hostia hrozili iba ojedinele. Znížiť mohli v 52. minúte, ale pozorný Perniš efektným zákrokom vyrazil strelu Charizopulosa. Domáci kontrovali Peltierom, ktorý sa však v dobrej šanci sám zoči-voči Kováčovi na ťažkom teréne pošmykol a nezakončil presne. V 65. minúte zahrávali belasí štandardnú situáciu. Na center Milinkoviča si pekne nabehol Štefánik, ale v zakončení nebol dôsledný. Hosťom sa napokon predsa len podarilo znížiť. V 85. minúte na pravej strane pekne zakombinoval Pintér, prihral Charizopulosovi a ten prekonal Perniša. Slovan si potom už tesné víťazstvo udržal a po výsledku 2:1 sa posunul v tabuľke na piate miesto.

ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce 2:1 (2:0)

Góly: 5. a 19. Milinkovič (druhý z 11 m) - 85. Charizopulos. Rozhodoval: Valášek, ŽK: Peltier - Pintér, 635 divákov

Zostavy a striedania:
ŠK Slovan Bratislava: Perniš – Jablonský, Hudák, Gorosito, Čikoš – Kolčák, Žofčák (46. Bagayoko, 76. Ďuriš) - Štefánik, Kubík, Milinkovič (90. Halenár) – Peltier
Zlaté Moravce: Kováč – Pintér, Pavlenda, Mujkoš, Nikolič – Ďuričič (74. Sabo), Charizopulos, Szöke – Mikinič (64. Valenta), Orávik – Pavelka (63. Ďurica)

Jozef Chovanec, Slovan Bratislava:
"Čakali sme ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Vedeli sme, že terén sa bude postupom času zhoršovať a preto som rád, že sme strelili góly hneď v úvode. Súper po zmene strán spresnil hru, prehrával nás v osobných súbojoch, my sme nepremenili viaceré brejkové situácie. S výkonom v prvom polčase som spokojný, s tým v druhom polčase už nie. Bolo to aj preto, že mužstvo trápia zranenia, mení sa, nie je zohraté. Bagayoka som striedal nie pre zranenie, ale preto, že jeho výkon bol nesústredený od momentu, ako vybehol na ihrisko. To čo ukázal, bola hanba pre neho i pre mňa."

Branislav Mráz, ViOn Zlaté Moravce: "Zle sme vstúpili do zápasu, súperovi sme ponúkli lacný, unikátny gól, ktorý sa tak ľahko nevidí. Potom nasledovala penalta a už sa to s nami viezlo. Druhý polčas bol z našej strany kvalitnejší, zlepšili sme pohyb, boli sme nebezpeční, čoho výsledkom bol strelený gól a ďalšie jedna-dve šance. Slovan však potom výsledok dobre ukontroloval, gratulujem mu k víťazstvu. Náš dnešný výkon nebol dostatočný k tomu, aby sme vonku uspeli."

Poradie strelcov po dohrávke 10. kola Slovan - ViOn

Po dohrávanom stretnutí 10. kola futbalovej Fortuna ligy 2014/2015 Slovan Bratislava - Zlaté Moravce (2:1) zostal na čele poradia strelcov s 10 gólmi Chorvát v službách MŠK Žilina Matej Jelič.

Poradie strelcov:

10 gólov: Matej Jelič (MŠK Žilina)
9 gólov: Jan Kalabiška (FK Senica)
7 gólov: Jaroslav Mihalík (MŠK Žilina), Nermin Haskič (MFK Košice), Haris Hajradinovič (AS Trenčín), Štefan Pekár (Spartak Myjava)
6 gólov: Moses Daddy-Ajala Simon (AS Trenčín), Ján Vlasko (Spartak Trnava), Adam Zreľák (MFK Ružomberok), Juraj Piroska (FK Senica)

5 gólov: Michal Škvarka, Lukáš Čmelík, Milan Škriniar (všetci MŠK Žilina), Seydouba Soumah, Juraj Halenár (obaja ŠK Slovan Bratislava), Blažej Vaščák (ŽP Šport Podbrezová), Erik Jendrišek, Martin Mikovič (obaja Spartak Trnava)

4 góly: David Střihavka, Peter Mazan, Patrik Vajda (všetci Dukla Banská Bystrica), Jakub Holúbek, Jairo de Macedo da Silva (obaja AS Trenčín), Peter Sládek, Marek Kuzma (obaja Spartak Myjava), Erik Sabo (Spartak Trnava), František Kubík (ŠK Slovan Bratislava 1, AS Trenčín 3), Marko Milinkovič (ŠK Slovan Bratislava), Pavol Jurčo (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Ján Novák (obaja MFK Košice), Márius Charizopulos (ViOn Zlaté Moravce)
3 góly: Patrik Mišák, Dávid Guba (obaja AS Trenčín), Róbert Pillár (FK Senica), Otto Szabó, Roman Sabler (obaja FC DAC 1904 Dunajská Streda), Dávid Škutka, Oumar Diaby (obaja MFK Košice), Boris Turčák (MFK Ružomberok), Karol Pavelka (ViOn Zlaté Moravce)

2 góly: Kristián Kolčák, Lester Peltier (obaja ŠK Slovan Bratislava), Jakub Kosorin, Filip Hlohovský (obaja FK Senica), Lukáš Lupták, Martin Nagy, Juraj Vavrík (všetci MFK Ružomberok), Kornel Saláta, Peter Štepanovský, Roland Černák, Ákos Szarka (všetci FC DAC 1904 Dunajská Streda), Emmanuel Edmond (AS Trenčín), Peter Gál-Andrezly, Pablo Joaquin Podio, Michal Pančík, Ivan Minčič (všetci ŽP Šport Podbrezová), Peter Lupčo, Viktor Pečovský, Miroslav Káčer, Jakub Paur (všetci MŠK Žilina), Jozef Skvašík, Miroslav Viazanko, Boris Sekulič (všetci MFK Košice), Patrik Sabo (ViOn Zlaté Moravce), Martin Vyskočil, Ivan Schranz (obaja Spartak Trnava), Erik Daniel, Filip Oršula (obaja Spartak Myjava), Jozef Dolný (Dukla Banská Bystrica)

1 gól: Juraj Hovančík, Ľuboš Kupčík, Milan Harvilko, Peter Nworah, Matej Kochan, Juraj Pančík (všetci ŽP Šport Podbrezová), Peter Kleščík, Tomáš Malec, Ramón Rodriques da Silva, Matúš Opatovský, Madu Kingsley (všetci AS Trenčín), Jakub Brašeň, Erik Ujlaky, Darijo Krišto, (všetci FC DAC 1904 Dunajská Streda), Erik Pačinda (MFK Košice), Jozef Rejdovian, Marek Šovčík, Michal Peňaška, Branislav Ľupták, Róbert Polievka (všetci Dukla Banská Bystrica), Marián Štrbák, Peter Ďurica, Patrik Pavlenda, Peter Orávik, Dušan Djuričič, Miloš Nikolič (všetci ViOn Zlaté Moravce), Tomáš Majtán (FK Senica), Juraj Piaček, William Alves de Oliveira (obaja MŠK Žilina), Karol Mészáros, Pavel Fořt, Samuel Štefánik, Erik Čikoš (všetci ŠK Slovan Bratislava), Tomáš Gerát, Dominik Kružliak, Lukáš Janič, Oliver Práznovský, Mário Almaský, (všetci MFK Ružomberok), Peter Jánošík, Radoslav Ciprys, Denis Duga (všetci Spartak Myjava), Milan Bortel, José David Casado Garcia (obaja Spartak Trnava)

Vlastné góly: Marco de Vito (Dukla Banská Bystrica), Mário Tóth (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Ivan Minčič, Ľuboš Kupčík (obaja ŽP šport Podbrezová), Oliver Práznovský (MFK Ružomberok), Petr Pavlík (FK Senica), Marek Janečka (Spartak Trnava)