Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Žilina vyhrala v Michaloviciach, Trenčín s bodom v infarktovom závere

Na snímke radosť hráčov Trenčína po strelení gólu v zápase 8. kola jesennej časti futbalovej Fortuna ligy AS Trenčín - FC Spartak Trnava v Trenčíne v sobotu 10. septembra 2016. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

ŽP Šport Podbrezová stále nenašiel premožiteľa a nazbieral už 18 bodov.

Trenčín 10. septembra (TASR) - Diváci na Sihoti videli v prvej štyridsaťpäťminútovke svižný futbal. Hostia neprišli iba brániť, čo potvrdili už na začiatku stretnutia. V 5. min sa ujali vedenia. Chybu Skovajsu využil Jirka, prihral cez celé pokutové územie na Slobodu, pre ktorého už nebol problém z pár krokov dotlačiť loptu do siete. Domáci mohli vyrovnať už o tri minúty. Janga sa vyhol ofsajdovej pasci. Z ľavej strany sa vrútil do pokutového územia, loptu však poslal iba do tyče. Odmena za aktivitu prišla pre domáci tím v 18. min. Na Jančov roh si najvyššie vyskočil Janga a pod hradom Matúša Čáka sa začínalo odznova. K zvratu v zápase mali Trenčania blízko v 27. min. Ideálnu prihrávku z hĺbky vlastného poľa si do samostatného nájazdu spracoval Paur. V poslednej chvíli mu lopta odskočila o nohy. Všetko si vynahradil už o dve minúty, keď sa jeho hlavička po Jančovom centri odrazila od brvna za bránkovú čiaru – 2:1. Ofenzívne predstavenie zo strany majstra pokračovalo aj v 33. min. - Kalu sa uvoľnil vo veľkom vápne a prudkou strelou vystrašil Jakubecha. V závere prvého polčasu sa hosťom podarilo vyrovnať. Greššák sa uvoľnil na pravom krídle. Poslal prízemný center na zadnú žrď, kde nabehnuvší Schranz prekonal Šemrinca 2:2. Ešte pred hvizdom mohol misky váh na trenčiansku stranu nakloniť Bala po akrobatickom zakončení. Jeho tvrdú strelu z voleja Jakubech vyrazil na rohový kop.

Hneď po prestávke mohol misky váh opäť nakloniť na stranu domácich Jančo, avšak v dobrej pozícii pálil vysoko nad bránu. Aktivita na domácich kopačkách pokračovala aj v nasledujúcich minútach. Trnava sa stiahla pred vlastné pokutové územie a vyčkávala na brejkové situácie. V 59. min sa Trnavčania dostali do vedenia opäť. Po rohovom kope sa presadil z hranice päťky Schranz – 2:3. V 64. min mohlo byť s domácimi ešte horšie. Pätička Slobodu však skončila tesne vedľa ľavej žrde. V 71. min šancu na rozhodnutie zápasu odmietol aj Bello, keď hostia vyšachovali obranu, ale rodák z Beninu nedokázal zo 7 m trafiť bránu. V závere zápasu sa Spartakovci zamerali na pozorné bránenie vlastnej polovice ihriska, čo sa im aj darilo. Až v záverečných sekundách zápasu sa po Šemrincom nakopnutej lopte ujal pokus Lawrencea, ktorý zariadil, že sa body delili.

AS Trenčín - Spartak Trnava 3:3 (2:2)
Góly: 18. Janga, 29. Paur, 90.+ Lawrence - 4. Sloboda, 42., 59. Schranz. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Skovajsa - Kadlec, Schranz, Privat Yao, Godál, 3342 divákov

Zostavy a striedania:

Trenčín: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Skovajsa, Lawrence – Baéz (66. Ruben) – Kalu, Paur, Jančo (66. Prekop), Bala (76. Chisom) – Janga

Trnava: Jakubech – Kadlec, Greššák, Godál, Čonka – Sloboda – Schranz (90. Hladík), Mihálik (83. Privat Yao), Halilovič (57. Bello), Mikovič - Jirka

Martin Ševela, tréner Trenčína: "Zápas mal slušnú úroveň a bol zaujímavý po celých 90 minút. Štart do zápasu nebol z našej strany dobrý. Pripravovali sme sa na hru súpera, ktorý hral to, čo sme očakávali. Ukázali sa naše rezervy. Cez polčas som sa hráčov snažil nabudiť, že sme schopní streliť víťazný gól. Aj po prestávke padali góly. V závere sme sa snažili so zápasom niečo urobiť. Vypracovali sme si závary, ale gól padol až v posledných sekundách. Keby sme nezískali aspoň bod, futbal by bol pre nás až príliš krutý."

439

Miroslav Karhan, tréner Trnavy: "Videli sme veľmi zaujímavý zápas. Kiežby takých bolo viac v lige. Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu a hneď sme šli do vedenia. Potom iniciatívu prevzal Trenčín. Nechali sme súperovi priveľa priestoru. Pred polčasom sme sa vrátili do zápasu. V prestávke som hráčom zdôrazňoval, že sa tu dá zvíťaziť. Po prestávke sme domácich zaskočili gólom. Trenčín mal niekoľko šancí vyrovnať, ale pripravili sme si brejkové situácie. V infarktovom závere sme inkasovali, z čoho som sklamaný. Vzhľadom na priebeh zápasu je remíza spravodlivá."

XXX

1. FC Tatran Prešov - ŽP Šport Podbrezová 0:2

Po opatrnom úvode sa ako prví zastreľovali domáci, ale Rolincovej strele spoza šestnástky chýbala presnosť. Ako na to ukázala Prešovčanom jednoduchá akcia hostí v 22. minúte. Na center Viazanka ideálne vyskočil Bernardina a hlavou poslal loptu mimo dosahu brankára Taliana - 0:1. Domáci chceli rýchlo vyrovnať, ale ich ofenzívne snahy narážali na pozornú defenzívu Podbrezovej. Najlepšia obrana súťaže potvrdzovala svoju povesť a Prešovčanov v ďalšom priebehu prvého polčasu nepustila do sľubnej príležitosti. Naopak, v 40. minúte hostia zvýšili svoj náskok. Zverencom Mareka Fabuľu vyšiel nacvičený signál pri priamom kope a na Podiovu strelu bol Talian prikrátky - 0:2.

Druhý polčas sa začal veľkou príležitosťou Tatrana. V jednoduchej akcii domácich sa k zakončeniu vnútri šestnástky dostal Olansunjanmi, ale jeho strela bez prípravy znamenala ďalšiu zmarenú príležitosť Prešovčanov. Diváci však márne dúfali, že táto šanca predznamená ofenzívny tlak Prešovčanov. Dlhé minúty nebola k videniu vydarená ofenzívna akcia na jednej ani druhej strane a brankári mali dlho minimum práce. Domáci Talian zasahoval až v 76. po hlavičkovom zakončení hostí zo strednej vzdialenosti. Ofenzívne nevýraznú hru domácich neoživili ani tri striedania a nováčik súťaže si tak pripísal ďalšiu prehru.

1. FC Tatran Prešov - ŽP Šport Podbrezová 0:2 (0:2)
22. Bernardina, 40. Podio. Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Jacko, Petko (obaja Prešov), 1418 divákov.

1. FC Tatran: Talian – Petko, Bartek, Dzurík, Streňo - Kačala (55. Leško), Jacko, Keresteš (72. Dupkala), Olansunjanmi - Katona (61. Tubonemi), Rolinc

ŽP Šport: Kuciak - Turňa, Kostelný, Krivák, Djordjević - Vajda, Podio - Viazanko (82. Migaľa), Kochan, Breznaník (72. Šafranko) - Bernadina (87. Peševski)

Stanislav Varga, tréner 1. FC Tatran Prešov: "Je to stará známa pravda, že máme šance, ktoré nepremieňame a potom súper ťaží zo svojich príležitostí. Pre nás bol dnes problém uspieť, pretože sedem hráčov malo žalúdočné ťažkosti. V závere nám už chýbali sily. Stále platí, že sa trápime s nepremieňaním šancí a nevieme dať gól."

Marek Fabuľa, tréner ŽP Šport Podbrezová: "Po takomto zápase sme veľmi šťastní. Predpokladali sme, že proti nám nastúpi húževnatý a nepríjemný súper, ktorý bude chcieť prerušiť svoju sériu. Dôležitým okamihom zápasu bol zákrok brankára Kuciaka pri veľkej šanci domácich. To ovplyvnilo ďalší priebeh zápasu. V druhom polčase sme umnou a taktickou hrou nepustili domácich do ničoho vážneho. Našim chlapcom gratulujem a verím, že načerpáme potrebné sily do ďalších bojov."

XXX

Slovan Bratislava - Spartak Myjava 1:2

Hostia neporučili tradíciu z posledných štyroch zápasov a prví sa dostali do vedenia. V 4. minúte Mehrenič zacentroval loptu pred brankára Muchu, ten ju vyrazil pred číhajúceho Kolára, ktorý osamotený vsietil pod brvno bránky. V 22. minúte pohrozil Sekulič, jeho prízemnú krížnu strelu usmernila obrana Myjavy na rohový kop. Pred zmenou strán sa z rýchleho protiútoku dostal do gólovej šance Schett, ale belasí, vrátane útočníka Oršulu, túto príležitosť nevyužili.

Prestávka viac prospela hosťom. Po akcii Mehrenič - Kolár, druhý mneovaný dal bez problémov aj svoj druhý gól. V 54. minúte striedajúci Nascimento nikým neatakovaný slabo vystrelil a brankár Hruška jeho úmysel vystihol. O 11 minút neskôr po akcii ďalšieho striedajúceho hráča Čavriča Mehrenič zahral rukou a pokutový kop premenil Soumah. V poslednej desaťminútovke Kubíkova strela tesne minula pravú žrď bránky hostí, ktorí tesný náskok udržali.

Slovan Bratislava - Spartak Myjava 1:2 (0:1)
66. Soumah (z 11 m) - 4. a 54. Kolár. Rozhodoval: Vlk, ŽK: Kubík - Marček, 847 divákov

Slovan: Mucha – Pliatsikas, Saláta, Sekulić, Ligeon – Scott (57. Nascimento), de Kamps – Schet, Soumah (83. Rigo), Kubík – Oršula (57. Čavrič)

Myjava: Hruška – Beňo (71. Duga), Pavlík, Ostojić, Mehrenič - Marček, Kóňa - Brigant (82. Copko), Bílovský, Kukoľ – Kolár )90.+ Černáček)

Ivan Vukovanovič, tréner Slovana: "Sme sklamaní z výsledku, chceli sme kontrolovať hru, čo sa nám dnes nepodarilo. Prvý gól padol po chybe, ktorá by sa nemala stať. Potom sme mali možnosti po individuálnych akciách úspešne zakončiť, ale zohrala tam úlohu otázka kvality. Boli momenty, ktoré sme mohli využiť, zvrátiť výsledok, žiaľ nevyšlo to. Vedeli sme, že Myjava je dobre organizovaná a napriek tomu sme dostali aj druhý gól."

Mikuláš Radványi, tréner Myjavy: "Na súpera sme sa dobre takticky pripravili, to čo sme si pred zápasom povedali v kabíne, hrať aktívne sa podarilo. Dali sme vedúci gól. V druhom polčase sme dali viac priestoru slovanistom, ale nakoniec sme to boli my, čo sme dali druhý gól. Napriek tomu, že sme inkasovali z pokutového kopu, máme už tak skúsené mužstvo, že súper sa už proti nám ťažko presadí. Chlapci hrali obetavo, zaslúžili si vyhrať."

XXX

ViOn Zlaté Moravce-Vráble - DAC 1904 Dunajská Streda 1:1

Úvod stretnutia sa niesol v réžii hostí. V 7. min rozohral Pačinda štandardnú situáciu, k odrazenej lopte sa dostal Štepanovský, ale z hranice šestnástky prestrelil Kováčovu bránku. V 10. min si na Szarkov center na zadnú tyč nabehol Pačinda, ale jeho strele chýbali centimetre. Skóre sa mohlo meniť po štvrťhodine hry, keď sa Szarka ocitol sám pred Kováčom, ktorý bravúrnym zákrokom jeho pokus zlikvidoval. Na opačnej strane po akcii Pintér - Bariš - Kostadinov strelu posledne menovaného Tofiloski na dvakrát kryl. V 35. min aktívny Szarka ideálne našiel Sarra, ten však v koncovke trestuhodne zlyhal. Zbytočne nervózny záver prvého dejstva priniesol množstvo nepresností a nedovolených zákrokov na oboch stranách.

Po zmene strán obe mužstvá prepli o jeden rýchlostný stupeň a zrazu sa bolo na čo pozerať. V 56. min Simon v pokutovom území stiahol Bariša a Orávik z nariadeného pokutového kopu poslal domácich do vedenia. To však netrvalo dlho, lebo v 58. min Simon rozohral štandardnú situáciu, Ljubičičova hlavička sa odrazila od žrde a nekrytý Sarr pohodlne poslal loptu do siete. Po hodine hry sa Sarr ocitol sám pred Kováčom, ten jeho strelu z uhla vytesnil na roh. Od tohto momentu sa obe mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Na oboch stranách boli sľubné príležitosti zo štandardných situácií, ale strelci sa nevyznamenali. Keď v nadstavenom čase Karlík v dobrej pozícii mieril tesne vedľa ľavej žrde Tofiloského bránky stretnutie sa nakoniec skončilo spravodlivou remízou.

ViOn Zlaté Moravce-Vráble - DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:0)
56. Orávik (z 11m) - 58. Sarr. Rozhodoval: Očenáš, ŽK: Konnsimbal, Ranko - Ljubičič, Michalík, Simon. 1610 divákov.

ViOn Zlaté Moravce-Vráble: Kováč - Obročník, Ranko, Kapor, Pintér - Bariš - Orávik (81. Rejdovian), Kostadinov (64. Pepe), Karlík, Válovčan (61. Boszorád) - Konnsimbal

DAC 1904 Dunajská Streda: Tofiloski - Kwin, Michalík, Huk, Brašeň - Simon, Ljubičič - Štepanovský (75. Ľupták), Sarr (85. Šabala), Pačinda (59. Vida) - Szarka

Peter Gergely, tréner Zlatých Moraviec: "Myslím si, že remíza je spravodlivá. Prvý polčas boli lepším mužstvom hostia, po zmene strán zase my. Opäť sme dostali okamžite gól po našom vedúcom góle. Toto sa nám nesmie stávať."

Krisztián Németh, tréner DAC: "Do zápasu sme vstúpili aktívne a v prvom polčase sme dominovali. Myslím si, že sme mali vyhrávať aspoň 2:0. Druhý polčas sa hralo hore-dole, bol to bláznivý futbal, pretože obe mužstvá chceli vyhrať. Nakoniec si z Moraviec odnášame bod, ale opakujem, chceli sme vyhrať."

XXX

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 0:2

V prvom polčase sa hral medzišestnástkový futbal. Ako prví mohli udrieť domáci, so štipľavou strelou Danka si však Volešák poradil. Na druhej strane mohlo zahrmieť po strieľanom centri Hlohovského. V 14. minúte sa už skóre menilo, keď sa po centri z ľavej strany presadil Špalek. Domáci mohli takmer okamžite odpovedať, keď po Zofčákovom priamom kope skončila Škutkova hlavička na brvne. V ďalších minútach sa viac presadzovali Žilinčania. Na druhej strane unikol Danko a jeho strelu Volešák vytlačil na rohový kop. Keď sa neujali ani strely Pečovského s Mensahom, prvý polčas skončil tesným víťazstvom hostí.

Na snímke vľavo hráč MŠK Žilina Róbert Mazáň, vpravo hráč MFK Zemplín Michalovce Dominik Kunca v zápase 8. kola futbalovej Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce – MŠK Žilina v Michalovciach 10. septembra 2016.

Aj v druhom polčase Žilinčania ovládli dianie na ihrisku a v 67. minúte potvrdili svoju dominanciu druhým gólom Kašu. Michalovčania sa síce snažili, no do čistých šancí sa nedostávali. Na druhej strane Diaz pálil nad a Špalekova strela opečiatkovala brvno Kirovej bránky. V závere sa neujala ani hlavička striedajúceho Haskiča.

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 0:2 (0:1)
14. Špalek, 67. Kaša. Rozhodoval: Marhefka, ŽK: Sipľak, Žofčák - Špalek, 2685 divákov

Michalovce: Kira – Kotora (57. Leško), Calero (56. Grič), Sipľak, Žofčák – Danko (46. Podhorin), E. Mensah, Kunca, Koscelník – Sedlák, Škutka

Žilina: Volešák – Mabuka, Kaša, Králik, Mazáň - Pečovský - Špalek, Diaz, Káčer, Hlohovský (89. Vallo) – Otubanjo (88. Haskič)

Anton Šoltís, tréner Michaloviec: "Na zápas sme sa tešili. Prvých 20 minút sme boli zakríknutí, potom sa nám začalo trochu dariť, zvýšili sme pohyb, mali sme šance, no vyrovnať sme nedokázali. Súhlasím s trénerom hostí, prvý polčas bol vyrovnaný, veľká škoda, že sme neskórovali po šanci Danka. V druhom polčase, po našom vynútenom striedaní, už súper dominoval. Je veľká škoda, že stále zlyhávame vo finálnej fáze, nedávame góly a to nás trápi."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Je to pre nás veľmi cenné víťazstvo na horúcej pôde. Prvý polčas bol z môjho pohľadu vyrovnaný. Boli sme efektívni, skórovali sme hneď z prvej šance. Pochváliť však musím aj súpera, ktorý podal sympatický výkon. V druhom polčase sme po góle ovládli hru a vypracovali sme si ďalšie šance, z ktorých sme mohli skórovať. Tieto tri body tešia."

XXX

FK Senica – MFK Ružomberok 1:1

Senica vstúpila do zápasu s dvomi novicmi v základnej zostave Adriánom Kopičárom a brazílskym krídelníkom Weritonom. Domáci boli od úvodu aktívnejší, lepšie kombinovali a držali sa na obrannej polovici Liptákov. Najvážnejšie ohrozil Macíkovu bránu v 15. minúte Kopičár, ktorého strela z hranice pokutového územia presvišťala tesne mimo pravej žrde. Po následnej štandardnej situácii a rohovom kope sa mohli presadiť aj hostia, hlavičku Kružliaka z bezprostrednej blízkosti však dokázal Šulla zastaviť. V 23. minúte vytiahol domáci kapitán luxusný zákrok po "obalovačke" Gála - Andrezlyho. Tempo hry po 25 minútach mierne upadlo, zápas však mal známky futbalovej kvality. Sedem minút pred prestávkou sa hostia síce dokázali presadiť, gól však neplatil pre jasné postavenie mimo hry zakončujúceho hráča. Do konca polčasu už sa nič významnejšie neudialo a obe mužstá išli do kabín za bezgólového stavu.

Hneď v úvode druhého polčasu kopali hostia dve štandardné situácie. Najprv vytlačil Šulla Kružliakovu hlavičku nad brvno, z následného rohového kopu sa už hosťujúci stopér Ján Maslo hlavou presadil - 0:1. Obrovskú šancu na strelenie druhého gólu mali Liptáci v 52. minúte, kedy osamotený Ďubek na malom vápne hlavičkoval tesne vedľa Šullovej bránky. Po štvrťhodine druhého dejstva podnikli hostia rýchly protiútok, ktorý zakončoval z krídla Erik Daniel, jeho strelu vytesnil Michal Šulla na rohový kop. V 66. minúte stiahol v pokutovom území Ružomberčanov jeden z Liptákov Pirula, po dlhšom váhaní a pokyne asistena Lieskovského ukázal rozhodca Fajčík na biely bod. Ružomberčania navyše prišli o vylúčeného Martina Nagya. José Pirulo sa z bieleho bodu nepomýlil a vyrovnal na 1:1. V 78. minúte mohli Seničania strhnúť vedenie na svoju stranu, po centri Delgada tesne minul hlavou Turyna. Ani jedno z mužstiev si nevytvorilo v závere vážnu príležitosť, Liptáci si skúsene postrážili bod a odvážajú si zo Senice bod za remízu 1:1.

FK Senica – MFK Ružomberok 1:1 (0:0)
66. Pirulo (z 11 m) – 49. J. Maslo. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Delgado, Honchar, Kratochvíl - Daniel, P. Maslo, J. Maslo, Ďubek, Mareš, ČK: 66. Nagy (Ružomberok)

Senica: Šulla - Honchar (54. Ebwelle) , Březina, Pillár, Delgado - Kopičár (82. Blažek) , Kratochvíl - Pirulo, Astray (56. Turyna), Weriton – Mráz

Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, Kolčák, Kružliak - Daniel, Nagy, Sapara (67. Kupec), Ďubek (72. Faško) , Gál - Andrezly - Mareš (90.+ Menich)

Miroslav Mentel, tréner Senice: "Na rozdiel od predchádzajúcich zápasov sme mali veľmi dobrý vstup do zápasu, boli tam závary, centrované lopty a bohužiaľ sa veľmi narobíme na gól, nebolo to inak ani tentokrát. Zápas sa hral hore - dole, jazdilo sa, myslím, že to mohlo byť atraktívne aj pre divákov. Chýbala tomu však finálna fáza, najmä u nás v druhom polčase. Boli tam nejaké strely, ale máme problém nájsť strelca, ktorí by sa prebudil a pomohol by nám tak v tej konštelácii, v akej momentálne sme."

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Prvý polčas sme sa ťažšie rozbiehali, boli sme nejakí nervózni, napriek tomu si myslím, že sme zápas mali pod kontrolou. V druhom polčase sme sa zlepšili, vytvárali sme si šance, boli sme kolmí, vyhrávali sme súboje. Gól sme dali po perfektne zahranej štandardnej situácii, následne sme mali šance a potom prišiel jeden veľmi zaujímavý moment. Ten by ste už mali zhodnotiť vy. Či to bolo zaujímave pre vás, pre divákov, či pre pána s vlajkou - nemyslím fanúšika. Napriek všetkým okolnostiam sme ešte chceli dotiahnuť zápas do víťazného konca, boli sme aktívni. Bod sa nám máli, chceli sme vyhrať, napriek tomu rešpektujeme výsledok stretnutia."